ПЛЕНКОВИЌ Е ОБИЧЕН ЦИРКУЗАНТ, А ОВА Е ДОКАЗ ЗА СИТЕ ДОКАЗИ

ПЛЕНКОВИЌ Е ОБИЧЕН ЦИРКУЗАНТ, А ОВА Е ДОКАЗ ЗА СИТЕ ДОКАЗИ

На контроверзниот состанок за климата COP27 во Египет, премиерот на Република Хрватска, Андреј Пленковиќ, продолжува да манипулира со опиениот народ. Не само што ја промовира сомнителната и социјално деструктивна агенда на Зелените, туку дава изјави кои се граничат со умот.

Vesnik broj 3-naslovna - Copy3

За време на говорот, кој не вреди да се емитува на нашиот портал, издвојуваме една изјава која јасно го опишува профилот на Андреј Пленковиќ, а која гласи: „Хрватските железници ќе воведат возен парк со батериски електрични возови“.

Така, наместо да ги електрифицира хрватските железници, Пленковиќ би вовел возови на батерии. Замислете, цел свет инвестира во електрификација на железницата, што досега дава најдобри резултати, бидејќи енергијата што ја користи се трансформира само еднаш (од вода, нуклеарна централа и други извори), но циркузантот Пленковиќ би додал уште една трансформација и со тоа зголемување на загубите. Тоа би ги збогатило производителите на батерии и сопствениците на рудниците потребни за нивно производство.

После ова, секој глас за Пленковиќ, неговите блиски и понатамошни соработници, како и за ХДЗ, е еднакво на потврда на идиотизмот и ретардацијата на гласачот кој ќе го заокружи неговото име или името на оваа партија.

Во природата, работата е јасна. Нема промена без голем шок, колку и да се трудите. Народот прво треба да се уништи, па потоа ќе почне да се размислува. Сатиризацијата на народот трае со децении и сѐ уште не се гледа крајот.

Извор: Logicno

Задолжително следете ја нашата Фејсбук фан страна (https://www.facebook.com/kolovrt21) и нашиот Канал на Телеграм: https://t.me/kolovrtcom

  • Доколку посакувате да помогнете за работењето на овој мој независен вебсајт, продукцијата на моите видеа на Rumble и на било каков начин да се вклучите во борбата, односно отпорот кон оваа агенда, тоа можете едноставно да го направите со една симболична донација.
  • Контактирајте ме на мојата Фејсбук Фан Страна (https://www.facebook.com/kolovrt21/) или на email (kolovrt@kolovrt.com) околу деталите за помошта.
  • ВИ БЛАГОДАРАМ ОД СРЦЕ!