руските сили го заземаат харков

ПО ОВИЕ АПОКАЛИПТИЧНИ ВОЗДУШНИ НАПАДИ, РУСКИТЕ СИЛИ ГО ЗАЗЕМААТ ХАРКОВ – ВТОРИОТ ГРАД ПО ГОЛЕМИНА ВО УКРАИНА (ПРВИ ВО МАКЕДОНИЈА – ЕКСКЛУЗИВНИ ФОТОГРАФИИ+ВИДЕА)

Изминатата ноќ, руските сили веќе заземаа големи делови од вториот најголем град во Украина – Харков.

302-та противвоздушна чета на Украинската Армија го положила оружјето, а 471 војник се заробени од страна на руските сили – известува Руското Министерство за Одбрана.

Погледнете го најразорниот водушен напад од почетокот на војната, кој претходеше само неколку часа на навлегувањето на руските трупи во центарот на Харков:

Во продолжение погледнете ја веројатната експлозија на нафтено складиште во близина на Харков, експлозија толку моќна што визуелно дури наликува на детонација на нуклеарна бомба:

Во меѓувреме, руската воена опрема, карактеристична по буквата „Z“ испишана на неа, веќе е низ улиците на градот.

Слики од уништени украински оклопни возила:

Ексклузивни аматерски видеа од руските трупи низ улиците на Харков:

ЗА НОВИ ВАКВИ ЕКСКЛУЗИВНИ ИНФОРМАЦИИ ОД МЕСТОТО НА НАСТАНОТ, СЛЕДЕТО ЈА ИСКЛУЧИВО НАШАТА ВЕБ СТРАНИЦА – КОЛОВРТ!!!

Задолжително следете ја нашата Фејсбук фан страна (https://www.facebook.com/kolovrt21) и нашиот Канал на Телеграм: https://t.me/kolovrtcom

  • Доколку посакувате да помогнете за работењето на овој мој независен вебсајт, продукцијата на моите видеа на Rumble и на било каков начин да се вклучите во борбата, односно отпорот кон оваа агенда, тоа можете едноставно да го направите со една симболична донација.
  • Контактирајте ме на мојата Фејсбук Фан Страна (https://www.facebook.com/kolovrt21/) или на email (kolovrt.info@gmail.com) околу деталите.
  • Доколку, пак, имате било какви идеи и предлози за понатамошниот тек на мојата работа (која самостојно ја водам речиси 1 година), односно нашата заедничка борба за слобода и правда, повторно контактирајте ме преку Фејсбук или email, а јас сум подготвен (секако, во склоп на своите можности) да издвојам време и да поразговарам, па дури и да се сретнам со секој од вас кој има чисто срце и добра намера!
  • ВИ БЛАГОДАРАМ ОД СРЦЕ!