posledici od vakcinata

ПОЧИНА 27 ГОДИШЕН ИНЖЕНЕР ОТКАКО ДОБИ ЗГРУТЧУВАЊЕ НА КРВТА ВО МОЗОКОТ, ПОСЛЕ BAKЦИНАТА

Уште една трагична смрт од вaкцината.

Истрагата на властите откри дека 27-годишниот инженер починал од згрутчување на крвта во мозокот неколку дена по неговата прва инјекција на Кoвид-19, објави Би-Би-Си.

Џек Ласт, од Стоумаркет, ја примил вaкцината на 30 март 2021 година. Една недела подоцна се пожалил на главоболка и гадење, според доказите дадени во судот во Ипсвич.

На 10 април беше направена КТ скен, а резултатите покажаа дека Ласт има тромбоза на венските синуси на мозокот или згрутчување на крвта.

Тој беше опериран и доби терапија, но почина во болницата Аденбрук на 20 април минатата година.

Индипендент пишува:

Г-дин Ласт, од Стоумаркет, Сафолк, уживаше во канонирање и скокање со банџи и беше опишан од пријателите како „секогаш во форма“.

Неговата сестра Јасмин Ласт рече дека семејството им наложило на адвокатите да ја спроведат истрагата во нивно име.

Минатата година, г-ѓа Ласт рече дека верува дека смртта на нејзиниот брат е поврзана со вaкцината AstrаZeneca.

Таа му рече на новинарот: „Ги чекаме резултатите од обдукцијата и да се потврди датумот на истрагата – но веруваме дека неговата смрт е поврзана со вaкцината“.

„Беше многу необично Џек да не се чувствува добро. Колку што знам, тој никогаш немал слободен ден поради болест“.

Истрагата во Судот во Сафолк е одложена додека не се завршат предистражните истраги.

Gateway Pundit извести за сличен случај кога 26-годишен дипломец на Универзитетот Ковентри почина од згрутчување на крвта во мозокот откако ја прими вaкцината AstrаZeneca. Во истрагата се слушна дека на дипломираното момче на дизајн на автомобили му биле дадени застарени информации за ризиците од згрутчување на крвта.

Џек Херн, од Редич, почина во јуни минатата година, помалку од две недели откако ја прими вaкцината во центарот за вaкцини во Дадли, Вест Мидлендс, Англија.

Девојката на Херн, која исто така ја примила вaкцината, тврди дека медицинскиот персонал ги уверил дека вaкцината е безбедна. Двојката побарала од персоналот алтернативна вaкцина бидејќи биле „свесни за загриженоста за употребата на AstrаZeneca кај помладите луѓе“, но им било кажано дека нема други вaкцини, велат адвокатите.

Сега овие чудовишта сакаат да ја дадат својата смртоносна вaкцина на здрави малечки кои не се изложени на ризик од сериозна штета од вируcот KOBИД.

Навистина не можете адекватно да го опишете овој вид на зло.

Задолжително следете ја нашата Фејсбук фан страна (https://www.facebook.com/kolovrt21) и нашиот Канал на Телеграм: https://t.me/kolovrtcom

  • Доколку посакувате да помогнете за работењето на овој мој независен вебсајт, продукцијата на моите видеа на Rumble и на било каков начин да се вклучите во борбата, односно отпорот кон оваа агенда, тоа можете едноставно да го направите со една симболична донација.
  • Контактирајте ме на мојата Фејсбук Фан Страна (https://www.facebook.com/kolovrt21/) или на email (kolovrt@kolovrt.com) околу деталите за помошта.
  • ВИ БЛАГОДАРАМ ОД СРЦЕ!