ПОЧНАА ДА МЕНУВААТ РЕЗУЛТАТИ ОД ПОПИСОТ - ЗА ОВА СЛЕДАТ И ДО 5 ГОДИНИ ЗАТВОР!

ПОЧНАА ДА МЕНУВААТ РЕЗУЛТАТИ ОД ПОПИСОТ – ЗА ОВА СЛЕДАТ И ДО 5 ГОДИНИ ЗАТВОР!

„Криминалците од власта ги корегираат резултатите од пописот во од и си измислуваат бројки!

Од првични 355 атеисти, сега станаа 8.764?!

Има ли поголем доказ од ова за каков фалсификат се работи!?

Каков е овој попис, по нарачка ли? Ова е невиден скандал!

Оваа лакрдија веднаш да се поништи!

Сите ќе одговарате!

#ПописенФалсификат,“ пишува на Фејсбук пратеникот на Левица, Борислав Крмов.

На објавата на пратеникот на Левица се надоврза претседателот на партијата, Димитар Апасиев, истакнувајќи дека за такво кривично дело се оди пет години во затвор.

„Директорот на ДЗС е фатен на дело како врши “корекции”, фризирања и доштимувања на пописните резултати, откако никој нормален не ги призна…

А за тоа, се иде у затвор минимум 5 годинки.

p.s. Како се напенали, Апостолееее,“ пишува на Фејсбук Апасиев.

Задолжително следете ја нашата Фејсбук фан страна (https://www.facebook.com/kolovrt21) и нашиот Канал на Телеграм: https://t.me/kolovrtcom

  • Доколку посакувате да помогнете за работењето на овој мој независен вебсајт, продукцијата на моите видеа на Rumble и на било каков начин да се вклучите во борбата, односно отпорот кон оваа агенда, тоа можете едноставно да го направите со една симболична донација.
  • Контактирајте ме на мојата Фејсбук Фан Страна (https://www.facebook.com/kolovrt21/) или на email (kolovrt@kolovrt.com) околу деталите.
  • Доколку, пак, имате било какви идеи и предлози за понатамошниот тек на мојата работа (која самостојно ја водам речиси 1 година), односно нашата заедничка борба за слобода и правда, повторно контактирајте ме преку Фејсбук или email, а јас сум подготвен (секако, во склоп на своите можности) да издвојам време и да поразговарам, па дури и да се сретнам со секој од вас кој има чисто срце и добра намера!
  • ВИ БЛАГОДАРАМ ОД СРЦЕ!