ПОДАТОЦИ НА ЦДЦ И ВАЕРС: ПО ПРИМАЊЕТО НА BAKЦИНА ЗА KOBИД 19 ДЕЦАТА СЕ ВО ОГРОМЕН РИЗИК ОД ДОБИВАЊЕ НУС-ПОЈАВИ И СМРТЕН ИСХОД!

ПОДАТОЦИ НА ЦДЦ И ВАЕРС: ПО ПРИМАЊЕТО НА BAKЦИНА ЗА KOBИД 19 ДЕЦАТА СЕ ВО ОГРОМЕН РИЗИК ОД ДОБИВАЊЕ НУС-ПОЈАВИ И СМРТЕН ИСХОД!

Податоците од Центарот за контрола и превенција на болести (ЦДЦ) и Системот за известување за несакани реакции од вaкцини (VAERS) го открија ризикот од вaкцината против кoронавируc (KOBИД-19) кај децата.

Претприемачот Џоел Смали забележа во написот за неговиот Substack дека VAERS забележал 45 извештаи за деца кои умираат откако биле инјектирани со вaкцините за KOBИД-19. Дваесет и седум од тие деца, 60 отсто, биле совршено здрави пред вaкцинацијата. Трите деца кои починаа беа дел од клиничките испитувања за вaкцини.

„Во минатото, секоја вaкцина би била повлечена по 25 до 50 смртни случаи кај луѓе од сите возрасти, а камоли кај деца, особено смртта на три од нив за време на клиничките испитувања“, напиша Смали. „Регулаторните агенции и производителите на „вaкцини“ постојано ја негираа причинската врска“.

Извршниот директор на Фондацијата за истражување на безбедноста на вaкцините, Стив Кирш, се осврна на ова прашање во една статија од ноември 2021 година. Тој цитираше анализа на ЦДЦ која објави смрт на 14 деца на возраст меѓу 12 и 17 години по вaкцинацијата. „Статистички гледано, причината за смртта на тие 14 деца што ги анализираа можеше да се случи случајно, можеби едно од милијарда. Но, никој не направил математика за да не извести“, напиша Кирш.

„Овие деца умреа, а ЦДЦ дури и не направи анализа за да се утврди можноста дека тоа се случило случајно. Затоа што ако ја направеа пресметката, тоа ќе беше признание дека тоа не се случило случајно“. Истражувањата покажаа дека ризикот децата сериозно да се разболат или да умрат од KOBИД-19 е исклучително низок. Аналитичарите се прашуваат зошто од здравите деца се бара да примаат експериментални вaкцини, кога VАERS и СDC, кои се сметаат за „легитимни здравствени извори“, веќе објавија наоди дека оваа вaкцина може да биде фатална за децата.

Кирш, исто така, се спротивстави на очигледниот недостаток на покривање на смртните случаи на деца.

„Пораката што се обидоа да ја испратат беше: „Нема што да се види овде, луѓе, продолжете понатаму“. Ниту еден член на мејнстрим мeдицинската заедница не се пожали дека целосно ги прикриваат овие смртни случаи“.

СЕЌАВАЊЕ НА ДВЕТЕ ДЕЦА КОИ ПОЧИНАА ОД СМРТОНОСНАТА BAKЦИНА ЗА KOBИД 19

Камрин Томас и Ернесто Рамирез Џуниор, и двајцата на 16 години, ги загубија животите од вaкцината за KOBИД-19. Нивните родители сè уште се со скршено срце поради нивната рана смрт само затоа што сакале да се заштитат од инфекција од која имаат големи шанси да закрепнат.

Томас, кој беше од Висконсин, почина 11 дена по примањето на вaкцината во март 2021 година.

Според болничката евиденција, таа доживеала срцев удар дома, поради што била примена во болница. Подоцна, во нејзините бели дробови се формирале големи згрутчувања на крвта, кои на крајот се покажале како фатални. Иако Томас немала претходна медицинска историја, таа наводно земала неколку лекови на рецепт, како што се кортикостероиди за астма, антидепресиви и орални контрацептиви.

Во меѓувреме, Ернесто Рамирез Џуниор. тој почина само пет дена откако му беше вбризгана првата доза од мPHК вaкцината на Фaјзер. Тој доживеал срцев удар додека бил во паркот и болничарите не можеле повторно да му го разбудат на срцето.

Неговиот татко, Ернест Рамирез, успеал да изврши обдукција на својот син единец. Медицинскиот преглед како причина за смртта го наведе „зголеменото срце“, истакнувајќи дека срцето на 16-годишното момче било „повеќе од двојно од нормалната големина“.

Кардиологот д-р Питер Мекалоу заклучил дека смртта на тинејџерот се должи на миoкардитис предизвикан од вaкцината, откако ги прегледал наодите од обдукцијата. Овој тип на промена на големината може да се случи многу брзо во рок од пет дена помеѓу вaкцинацијата и смртта на помладиот Рамирез.

Задолжително следете ја нашата Фејсбук фан страна (https://www.facebook.com/kolovrt21) и нашиот Канал на Телеграм: https://t.me/kolovrtcom

  • Доколку посакувате да помогнете за работењето на овој мој независен вебсајт, продукцијата на моите видеа на Rumble и на било каков начин да се вклучите во борбата, односно отпорот кон оваа агенда, тоа можете едноставно да го направите со една симболична донација.
  • Контактирајте ме на мојата Фејсбук Фан Страна (https://www.facebook.com/kolovrt21/) или на email (kolovrt@kolovrt.com) околу деталите за помошта.
  • ВИ БЛАГОДАРАМ ОД СРЦЕ!