codiv acters

ПОГЛЕДНЕТЕ КАКО ВЕ ЛАЖАТ – РАЗОТКРИЕНИ KOBИД ГЛУМЦИ

Уште еден пример од она што сите добро го знаеме. За пропагандата околу ковид вирусот се користат глумци! Погледнете го ова ”срцепарателно” видео во кое млади луѓе, наводни жртви на Ковид, плачат и плачат за нивната тешка судбина и во солзи ги молат луѓето да одат да се вакцинираат. Оваа “претстава” ја соопштија властите на официјални прес-конференции, а потоа ја пренесоа сите австралиски мејнстрим медиуми.

Единствениот проблем е што тоа се истите луѓе – експонирани како актери. Со мало истражување лесно се доаѓа до вистината според која, луѓе со тие имиња и презимиња воопшто и не постојат и никогаш не биле ниту примени на болничко лекување!

Погледнете, манипулаторите навистина немаат срам додека си играат со човечките емоции.

Следете ја нашата Фејсбук страна и нашиот Канал на Телеграм: https://t.me/kolovrtcom

  • Доколку посакувате да помогнете за работењето на овој мој независен вебсајт, продукцијата на моите видеа на Rumble и на било каков начин да се вклучите во борбата, односно отпорот кон оваа агенда, тоа можете едноставно да го направите со една симболична донација.
  • Контактирајте ме на мојата Фејсбук Фан Страна (https://www.facebook.com/kolovrtcom/) или на email (kolovrt.info@gmail.com) околу деталите.
  • Доколку, пак, имате било какви идеи и предлози за понатамошниот тек на мојата работа (која самостојно ја водам речиси 1 година), односно нашата заедничка борба за слобода и правда, повторно контактирајте ме преку Фејсбук или email, а јас сум подготвен (секако, во склоп на своите можности) да издвојам време и да поразговарам, па дури и да се сретнам со секој од вас кој има чисто срце и добра намера!
  • ВИ БЛАГОДАРАМ ОД СРЦЕ!