ПОЛ КРЕГ РОБЕРТС - ДЕМОКРАТИТЕ СОЗДАДОА НАЦИСТИЧКА ДРЖАВА ВО АМЕРИКА

ПОЛ КРЕГ РОБЕРТС – ДЕМОКРАТИТЕ СОЗДАДОА НАЦИСТИЧКА ДРЖАВА ВО АМЕРИКА

Министерот за нацистичка пропаганда Гебелс и шефовите на Гестапо Геринг и Химлер се живи и здрави во Демократската партија. Медиумите пишуваат што она Демократската партија сака да се објави и ништо друго, а ФБИ служи како политичка полиција која им мести афери на републиканците, додека одбива да го истражи лаптопот на Хантер Бајден и мејловите на Хилари Клинтон.

ФБИ му порача на Марк Цукерберг од Фејсбук да не дозволува коментари за лаптопот на Хантер Бајден бидејќи тоа е руска дезинформација. „Цукермен“ кликна со петиците и рече „Јавол“ (Да, господине).

ФБИ и Министерството за правда одбиваат да одговорат на прашањата на републиканскиот американски сенатор Рон Џонсон, рангиран член на Постојаниот поткомитет за истраги. Сенаторот Џонсон сака да знае зошто Министерството за правда (Одделот за правда) и ФБИ ја продлабочиле истрагата за информациите за лаптопот на Хантер Бајден, како што известувале до американскиот Сенат свиркачите на ФБИ. Корумпираното Министерство за правда тврди дека истрагата за информациите на лаптопот всушност ќе ја загрозела истрагата на американското обвинителство во Делавер за даночните обврски на Хантер Бајден. Ова е, се разбира, лажен изговор. Некои информации за лаптопот би помогнале во даночната истрага доколку таа навистина е во тек. Останатите информации на лаптопот, како што сите знаеме, се однесуваат на сосема различни работи кои бараат свои истраги, истраги кои на никаков начин не ја компромитираат даночната истрага која наводно е во тек, што всушност може да биде само изговор за непостоњето на вистинска истрага.

Сатанистичките демократи користат нова тактика против оние чии мислења не ги одобруваат. Тие се обидуваат да ги убијат со специјални сили. Републиканската претставничка на САД Марџори Тејлор Грин вели дека некој се јавил на 911 (полиција) во 1 часот по полноќ и било кажано дека таа мавта со пиштол и држи заложници. Полицијата, која овојпат претпоставила дека се работи за измама, сепак не испукала шок бомби низ нејзините прозорци и ја скршила вратата.

Застапникот за правата на мажите Ендрју Тејт имаше слично искуство со SWAT (специјални полициски сили). На полицијата и било кажано дека држи жени против нивната волја. Полицијата повторно постапила претпазливо и Тејт бил ослободен од обвинувањата.

Ова е направено злонамерно, а резултатот може да биде полициско насилство што ќе резултира со повреда или смрт. Испраќањето на SWAT тим во нечиј дом е начин да се убие. Очигледно, тоа е она што демократите им го наумија на Грин и Тејт.

Објавени се медицински податоци од целиот свет и голем и се поголем број рецензирани научни откритија кои убедливо покажуваат дека вaкцините со мPHК за Кoвид се многу посмртоносни од самиот Кoвид, од коj не обезбедуваат никаква заштита. Демократите кои ги принудија луѓето да се вaкцинираат сега бараат покритие. Фаучи брзо поднесе оставка, Валенски од ЦДЦ призна големи грешки во врска со третманот и вaкцините за Кoвид. Демократите кои воведоа карантини кои го уништија економскиот живот на Американците и принудија инјекции на штетна и смртоносна непроверена „вaкцина“ кај училишните деца, американската војска и вработени во приватни корпорации и владини агенции, бараат некој да го обвинат. Погодете кого најдоа. Да, Доналд Трамп.

Трамп, советуван од Фаучи, глупаво се откажа од одбраната на хидроксихлорокинот и ивермектинот како лекови и ја нагласи својата улога во ставањето во употреба на смртоносните вaкцини. Тој се постави како мета на демократите кои сега му ја фрлија целата своја пропагандна кампања за Кoвид.

Демократите кои го контролираат избраниот поткомитет за кризата со кoронавируc во Претставничкиот дом, го обвинуваат Трамп дека вршел притисок врз Управата за храна и лекови да одобри непроверени „вaкцини“ за „политички цели“. Значи, не само што демократите тврдат дека Трамп е одговорен, туку дека тоа не го направил од здравствени причини, туку од политички причини.

Она што Трамп всушност го направи е да се бори за признавање на сега универзално признатите лекови (освен кај американските демократи) хидроксихлорокин и ивермектин како докажано ефикасни. Секој кој дури и оддалеку бил свесен за ова се сеќава на кампањата на демократите/продадените медиуми/Големите Фармацевтски Компании, против два веќе воспоставени лекови кои би го спречиле „овластувањето за итна употреба“ на вaкцините за заработка. Добро познатите лекови се сузбиваат за Биг Фарма (Големите фармацевтски компании) и нејзините корисници, како што е Фаучи, да можат финансиски да профитираат и за владите да можат да ја отфрлат уставната заштита и да се однесуваат како неодговорни диктатори.

Факт е дека „пaндемијата“ на KOBИД, која беше создадена со федерални пари во американските лаборатории што го создадоа вируcот, и проститутската медиумска кампања што го создаде потребниот страв да се заработат пари од „вакцините“ и да се контролира слободата, беше 100% производство во Вашингтон.

Вашингтон образложува дека американската и целата западна јавност е толку глупава што ако Вашингтон може да се извлече со атентатот на двајцата Кенеди, Мартин Лутер Кинг, Руби Риџ, Вако, Заливот Тонкин, 11 септември, „оружјата за масовно уништување“ на Хусеин, „Употреба на хемиско оружје од страна на Асад“, извонредните лаги против Гадафи, „Русигејт“, вратата за импичмент, бунтот на 6 јануари, инвазијата на ФБИ во домот на претседателот Трамп, Вашингтон, исто така, може да се извлече со припишувањето на штетна и смртоносна вакцина на Трамп.

Кој ќе ги спречи? Демократите се на власт и крадат избори. Тие нема да дозволат американскиот народ да ги изгласа надвор од власта.

Она што го доживуваме во Америка е подемот на новиот Трет Рајх, но многу поопасен благодарение на дигиталната револуција, која е Божји дар за тираните.

Нацистичката влада повторно се раѓа пред нашите очи. Демократите сакаат моќ, не за американскиот народ, туку за сексуалната изопаченост, имигрантските напаѓачи и лажговците.

Нивни непријатели се белите Американци, особено хетеросексуалните мажи, кои се „угнетувачи на жените и човештвото“. Државните училишта ги учат белите деца да се мразат себеси и своите родители. Дипломираат како „угнетувачи“ кои заслужуваат да бидат потиснати од страна на доселениците-освојувачи. Образовниот систем ја црпи целата моќ надвор од мажите, токму како што вели Ендрју Тејт.

И оваа ослабена, издлабена Вавилонска кула мисли дека може воено да се справи со една Русија, Кина и Иран.

Каква само шега живееме. Очигледно Американците се задоволни што живеат во Матрикс каде што нивните умови се заробени.

Пишува: Paul Craig Roberts

Задолжително следете ја нашата Фејсбук фан страна (https://www.facebook.com/kolovrt21) и нашиот Канал на Телеграм: https://t.me/kolovrtcom

  • Доколку посакувате да помогнете за работењето на овој мој независен вебсајт, продукцијата на моите видеа на Rumble и на било каков начин да се вклучите во борбата, односно отпорот кон оваа агенда, тоа можете едноставно да го направите со една симболична донација.
  • Контактирајте ме на мојата Фејсбук Фан Страна (https://www.facebook.com/kolovrt21/) или на email (kolovrt@kolovrt.com) околу деталите за помошта.
  • ВИ БЛАГОДАРАМ ОД СРЦЕ!