BAKЦИHATA ПОМАГА? ГЕРМАНИЈА ГО СОБОРИ РЕКОРДОТ ПО БРОЈОТ НА ЗAPAЗЕНИ, А ГО BAKЦИHИPA РЕЧИСИ ЦЕЛОТО НАСЕЛЕНИЕ!

BAKЦИHATA ПОМАГА? ГЕРМАНИЈА ГО СОБОРИ РЕКОРДОТ ПО БРОЈОТ НА ЗAPAЗЕНИ, А ГО BAKЦИHИPA РЕЧИСИ ЦЕЛОТО НАСЕЛЕНИЕ!

Германија денеска бележи нов рекорд во бројот на новозаразени со кoронавируc со 294.931 нови случаи на инфекција и покрај фактот што повеќе од 75 отсто од граѓаните на земјата биле вaкцинирани со две дози и повеќе од 57 отсто од луѓето вaкцинирани со 3 дози од „спасувачката вaкцина“, за која се вели дека спречува заболување од KOBИД, како и ширење на зaразата.

На 10 март во Германија за прв пат беше надмината бројката од 250.000 новозaразени.

Седумдневната инциденца, според Институтот Роберт Кох, достигнала 1651,4, што е исто така рекорд.

Во последните 24 часа во државата починале 278 лица заразени со корoнавируcот.

„Вaкцината“ помага?!

Задолжително следете ја нашата Фејсбук фан страна (https://www.facebook.com/kolovrt21) и нашиот Канал на Телеграм: https://t.me/kolovrtcom

  • Доколку посакувате да помогнете за работењето на овој мој независен вебсајт, продукцијата на моите видеа на Rumble и на било каков начин да се вклучите во борбата, односно отпорот кон оваа агенда, тоа можете едноставно да го направите со една симболична донација.
  • Контактирајте ме на мојата Фејсбук Фан Страна (https://www.facebook.com/kolovrt21/) или на email (kolovrt.info@gmail.com) околу деталите.
  • Доколку, пак, имате било какви идеи и предлози за понатамошниот тек на мојата работа (која самостојно ја водам речиси 1 година), односно нашата заедничка борба за слобода и правда, повторно контактирајте ме преку Фејсбук или email, а јас сум подготвен (секако, во склоп на своите можности) да издвојам време и да поразговарам, па дури и да се сретнам со секој од вас кој има чисто срце и добра намера!
  • ВИ БЛАГОДАРАМ ОД СРЦЕ!