vakcina norveska

ПОМОР ВО СТАРЕЧКИ ДОМ ВО НОРВЕШКА – НЕКОЛКУ ДЕНА ПОСЛЕ ПРВАТА BAKЦИНА ЗА KOBИД

Во рок од неколку дена по примањето на првата вaкцина за KOBИД 19, починаа речиси дваесет лица од домовите за стари лица во Норвешка, што доведе до здравствено предупредување за постари пациенти над 80 години.

Норвешката администрација за лекови (НМА) во петокот објави смрт на 23 пациенти кои примиле вaкцина против кoронавируc Pfizеr / BioNTеch. Тринаесет од тие жртви биле подложени на обдукција, со наодите кои укажуваат дека вообичаените несакани ефекти од вaкцината се виновни за неверојатната стапка на смртност.

Главниот лекар на Норвешката агенција за лекови, Сигурд Хортемо, рече дека типичните несакани ефекти на вакцината, како гадење и треска, „можеби ја влошиле состојбата кај некои постари пациенти“.

По нивната смрт, норвешките здравствени власти ги повикаа оние со тешки хронични болести кои се постари од 80 години да ја избегнуваат вaкцината поради грижа за нивната безбедност.

Оној срам наречен „факт-чекери“ и на ова ќе најдат начин да му залепат етикета за „лажна вест“. Она што, пак радува е фактот што овие луѓе конечно си го покажаа вистинското лице преку оваа корона хистерија. Како што рекол и народот: „Не паѓа снегот за да го покрие брегот, туку да секоја ѕверка си го покаже својот траг.“

Задолжително следете ја нашата Фејсбук фан страна (https://www.facebook.com/kolovrt21) и нашиот Канал на Телеграм: https://t.me/kolovrtcom

  • Доколку посакувате да помогнете за работењето на овој мој независен вебсајт, продукцијата на моите видеа на Rumble и на било каков начин да се вклучите во борбата, односно отпорот кон оваа агенда, тоа можете едноставно да го направите со една симболична донација.
  • Контактирајте ме на мојата Фејсбук Фан Страна (https://www.facebook.com/kolovrt21/) или на email (kolovrt@kolovrt.com) околу деталите.
  • Доколку, пак, имате било какви идеи и предлози за понатамошниот тек на мојата работа (која самостојно ја водам речиси 1 година), односно нашата заедничка борба за слобода и правда, повторно контактирајте ме преку Фејсбук или email, а јас сум подготвен (секако, во склоп на своите можности) да издвојам време и да поразговарам, па дури и да се сретнам со секој од вас кој има чисто срце и добра намера!
  • ВИ БЛАГОДАРАМ ОД СРЦЕ!