ПОТПОЛКОВНИК НА АМЕРИКАНСКАТА ВОЈСКА: „КАЖАНО НИ Е ДА НЕ ГИ ПРИЈАВУВАМЕ НУС-ПОЈАВИТЕ ОД BAKЦИHИТЕ!“

ПОТПОЛКОВНИК НА АМЕРИКАНСКАТА ВОЈСКА: „КАЖАНО НИ Е ДА НЕ ГИ ПРИЈАВУВАМЕ НУС-ПОЈАВИТЕ ОД BAKЦИHИТЕ!“

Во воените болници само ја вртат главата или велат „Не можам. Тоа не постои“, рече санитетскиот потполковник на американската армија д-р Питер Чемберс.

Д-р Питер Чемберс, медицинскиот потполковник на американската армија, изјави дека од него и неговите колеги лекари било побарано да не ги пријавуваат несаканите последици од вакцината против Ковид во официјалната база на податоци.

„Во воените болници само ја вртат главата или велат „Не можам“. Тоа не постои“, рече Чемберс за време на деветтата конференција на Фондацијата „Вистина за здравјето“, која го најави лансирањето на нов систем за известување за несаканите ефекти од вакцините против Ковид.

Зборувајќи за вакцинацијата во армијата, Чемберс го опиша своето искуство со примање две вакцини од Модерна во јануари 2021 година, несвесен за можните несакани ефекти.

По примањето на вакцините почувствувал мозочна „магла“ која не ја доживеал ниту во шок ситуации за време на службата во војска, како и губење на видот.

По повеќекратни вртоглавици и мачнини, поради кои при враќањето од ноќна патрола предизвикал сообраќајна незгода, му било извршено скенирање, при што му била констатирана демиелинизација (губење на обвивката на нервните влакна).

Чемберс рече дека видел „повеќе војници“ со слични несакани ефекти, вклучително и „шестмина на интензивна нега“ и еден војник принуден да прими втора вакцина иако развил мали згрутчувања на крвта по примањето на првата.

Чемберс ги сними деталите за случаите и ги внесе во официјалната база на податоци на американската ЦДЦ за пријавување несакани реакции (VAERS), додавајќи дека „лекарите во воените болници не внесувале податоци во базата на податоци. Им беше кажано да не ги внесуваат имињата на луѓето во VAERS“.

Како воен лекар задолжен за обезбедување на американско-мексиканската граница, Чемберс мораше да пополни формулари за војниците доброволно да се вакцинираат во согласност со воените прописи, истакнувајќи дека мора да „потврди“ дали на војникот му е потребна вакцина или не, собирајќи ги сите повеќе информации за несаканите ефекти од вакцините.

Од 3.000 војници со кои разговарал за вакцината, само шест решиле да ја примат.

Задолжително следете ја нашата Фејсбук фан страна (https://www.facebook.com/kolovrt21) и нашиот Канал на Телеграм: https://t.me/kolovrtcom

  • Доколку посакувате да помогнете за работењето на овој мој независен вебсајт, продукцијата на моите видеа на Rumble и на било каков начин да се вклучите во борбата, односно отпорот кон оваа агенда, тоа можете едноставно да го направите со една симболична донација.
  • Контактирајте ме на мојата Фејсбук Фан Страна (https://www.facebook.com/kolovrt21/) или на email (kolovrt@kolovrt.com) околу деталите.
  • Доколку, пак, имате било какви идеи и предлози за понатамошниот тек на мојата работа (која самостојно ја водам речиси 1 година), односно нашата заедничка борба за слобода и правда, повторно контактирајте ме преку Фејсбук или email, а јас сум подготвен (секако, во склоп на своите можности) да издвојам време и да поразговарам, па дури и да се сретнам со секој од вас кој има чисто срце и добра намера!
  • ВИ БЛАГОДАРАМ ОД СРЦЕ!