ПОТПРЕТСЕДАТЕЛКАТА НА САД КАМАЛА ХАРИС ПОЗИТИВНА НА KOBИД 19 И ПОКРАЈ ТОА ШТО ПРИМИЛА ДУРИ 4 BAKЦИHИ

ПОТПРЕТСЕДАТЕЛКАТА НА САД КАМАЛА ХАРИС ПОЗИТИВНА НА KOBИД 19 И ПОКРАЈ ТОА ШТО ПРИМИЛА ДУРИ 4 BAKЦИHИ

Потпретседателката на САД Камала Харис тестирана е позитивно на KOBИД-19.

Како што пренесува CNN со тага во срцето, Харис на новото тестирање за присуство на KOBИД со ПЦP тест покажала позитивен резултат:

„Денес, потпретседателката Харис беше позитивна на Кoвид-19 на брзи и ПЦP тестови. „Таа не покажа никакви симптоми, ќе биде изолирана и ќе продолжи да работи од резиденцијата на потпретседателот“, рече во соопштението Кирстен Ален, прес-секретар на потпретседателот, пренесува СNN.

Најпознатата медиумска куќа за ширење дезинформации и лажни вести, се разбира, „сосема случајно“ не известила за статусот на вакцинација на Камала Харис, што е многу важно со оглед на тоа што таа била позитивна на тестот.

Камала Харис е вaкцинирана четири пати против KOBИД 19!

Да, добро прочитавте.

Харис се вaкцинирала дури 4 пати против KOBИД, а добила KOBИД?

Задолжително следете ја нашата Фејсбук фан страна (https://www.facebook.com/kolovrt21) и нашиот Канал на Телеграм: https://t.me/kolovrtcom

  • Доколку посакувате да помогнете за работењето на овој мој независен вебсајт, продукцијата на моите видеа на Rumble и на било каков начин да се вклучите во борбата, односно отпорот кон оваа агенда, тоа можете едноставно да го направите со една симболична донација.
  • Контактирајте ме на мојата Фејсбук Фан Страна (https://www.facebook.com/kolovrt21/) или на email (kolovrt@kolovrt.com) околу деталите.
  • Доколку, пак, имате било какви идеи и предлози за понатамошниот тек на мојата работа (која самостојно ја водам речиси 1 година), односно нашата заедничка борба за слобода и правда, повторно контактирајте ме преку Фејсбук или email, а јас сум подготвен (секако, во склоп на своите можности) да издвојам време и да поразговарам, па дури и да се сретнам со секој од вас кој има чисто срце и добра намера!
  • ВИ БЛАГОДАРАМ ОД СРЦЕ!