omikron

ВО СРБИЈА ПОЗНАТ КАКО KOBИД ВАМПИР! ПРОФЕСОР КОЧОВИЌ, КОЈ РЕЧЕ ДЕКА ОМИKPOH ИМА 15 ПАТИ ПОГОЛЕМА CMPТНОСТ, ИМА НОВО ПРЕДУПРЕДУВАЊЕ!

Петар Кочовиќ, човек кој нема никаква врска со eпидемиологијата и помина две години на телевизија и ширеше најлоша паника во соседна Србија, сега дојде до нов дијаграм со својот математички модел, кој покажува голем пад на бројот на зaразени лица во последно време.

Но, во описот на дијаграмот тој најави дека „кривата наскоро ќе тргне нагорно“, најверојатно како последица на прелевањето на заразниот бран што почна да расте во Европа.

Професорот Кочовиќ вели дека бројот што сега го имаме наскоро ќе почне да расте, бидејќи во некои европски земји ситуацијата веќе не е завидна.

Во Европа бројот на заразени почнува да расте во се повеќе земји, во девет, додека бројот на заразени опаѓа во 45 земји. Најдобра земја е Албанија, а по неа е Македонија. Ние сме во првите 10 земји во Европа. Исланд не ни почна да паѓа и тие се дури втора најзаразена земја во светот. Инаку, на пример, во Финска, Австрија, Швајцарија, Андора и Малта расте бројот на заболени. Во Германија, Италија, Шпанија, Франција бројот никако да започне да паѓа, стагнира и ќе почне да расте – рече Кочовиќ и објасни дека бројот на имунизирани лица „опаѓа“ во цела Европа.

Според него, бројот на пациенти во Србија полека опаѓа, но не со брзината што требаше да биде.

profesor kocovic

На 26 февруари требаше да паднеме на 1.000 заразени, но бројката опаѓа многу побавно. Може да имаме пад до крајот на следната недела, а потоа имаме шанса да почне да расте бројот на новозаразени. Не се знае со кое темпо, но има реални шанси за тоа – рече Кочовиќ и додаде дека времетраењето на четвртиот бран се поместува.

Како што вели, во моментов е многу студено, луѓето се дома и меѓусебно се инфицираат. Меѓутоа, кога времето е подобро, сите ќе излезат и стапката на инфекција може да биде помала.

Задолжително следете ја нашата Фејсбук фан страна (https://www.facebook.com/kolovrt21) и нашиот Канал на Телеграм: https://t.me/kolovrtcom

  • Доколку посакувате да помогнете за работењето на овој мој независен вебсајт, продукцијата на моите видеа на Rumble и на било каков начин да се вклучите во борбата, односно отпорот кон оваа агенда, тоа можете едноставно да го направите со една симболична донација.
  • Контактирајте ме на мојата Фејсбук Фан Страна (https://www.facebook.com/kolovrt21/) или на email (kolovrt.info@gmail.com) околу деталите.
  • Доколку, пак, имате било какви идеи и предлози за понатамошниот тек на мојата работа (која самостојно ја водам речиси 1 година), односно нашата заедничка борба за слобода и правда, повторно контактирајте ме преку Фејсбук или email, а јас сум подготвен (секако, во склоп на своите можности) да издвојам време и да поразговарам, па дури и да се сретнам со секој од вас кој има чисто срце и добра намера!
  • ВИ БЛАГОДАРАМ ОД СРЦЕ!