ПРОГЛАСЕТЕ КРАЈ И ПРЕСТАНЕТЕ СО ОВОЈ БЛАМ - НОВИ 48 СЛУЧАИ ОД KOBИД 19

ПРОГЛАСЕТЕ КРАЈ И ПРЕСТАНЕТЕ СО ОВОЈ БЛАМ – НОВИ 48 СЛУЧАИ ОД KOBИД 19

Нови 48 случаи со Кoвид-19, двајца починати и 253 оздравени пациенти.

Согласно податоците од Институтот за јавно здравје, во последните 24 часа направени се 1.192 тестови, а регистрирани се 48 нови случаи со KOBИД-19, двајца починати и 253 оздравени пациенти, соопшти Министерството за здравство.

Од 48 новозаоболени од Скопје се 42, Кавадарци – 3, Гостивар – 2 и Прилеп – 1. Од вкупниот број на позитивни (48), регистрирани се седум реинфекции.

Во текот на изминатите 24 часа, се регистрирани 2 починати лица од: Струга (64г) и Прилеп (63г) , сите лица се починати во болнички услови. Кај двете починатилица се регистрирани коморбидитети.

Бројот на активни случаи во земјава изнесува 1.834.

Се поставува прашањето што треба да се случи за конечно и нашите здравствени авторитети да прогласат крај на пaндемијата и да ги укинат сите дискриминаторски рестриктивни мерки?!

Задолжително следете ја нашата Фејсбук фан страна (https://www.facebook.com/kolovrt21) и нашиот Канал на Телеграм: https://t.me/kolovrtcom

  • Доколку посакувате да помогнете за работењето на овој мој независен вебсајт, продукцијата на моите видеа на Rumble и на било каков начин да се вклучите во борбата, односно отпорот кон оваа агенда, тоа можете едноставно да го направите со една симболична донација.
  • Контактирајте ме на мојата Фејсбук Фан Страна (https://www.facebook.com/kolovrt21/) или на email (kolovrt.info@gmail.com) околу деталите.
  • Доколку, пак, имате било какви идеи и предлози за понатамошниот тек на мојата работа (која самостојно ја водам речиси 1 година), односно нашата заедничка борба за слобода и правда, повторно контактирајте ме преку Фејсбук или email, а јас сум подготвен (секако, во склоп на своите можности) да издвојам време и да поразговарам, па дури и да се сретнам со секој од вас кој има чисто срце и добра намера!
  • ВИ БЛАГОДАРАМ ОД СРЦЕ!