ПРОНАЈДЕН МРТОВ ДИРЕКТОРОТ НА КОМПАНИЈАТА ЗА ОБРАБОТКА НА ПЦP-ТЕСТОВИТЕ!

ПРОНАЈДЕН МРТОВ ДИРЕКТОРОТ НА КОМПАНИЈАТА ЗА ОБРАБОТКА НА ПЦP-ТЕСТОВИТЕ!

Како гром од ведро небо одекна веста дека извршниот директор на лабораторијата „Биогруп“, Стефан Ајмер е пронајден мртов во Париз. Овој многу успешен бизнисмен донесе голем раст на својата компанија од појавата на Кoвид-19. Имаше 52 години.

Тој беше еден од најважните лидери во оваа индустрија. Стефан Ајмер, извршниот директор на лабораторијата Биогруп е пронајден мртов во Париз, според информациите на Le Parisien, потврдени во краткото соопштение на Biogroup, пренесува BFMTV.

Полицијата соопшти дека ги истражува причините за смртта на 52-годишен маж, не е исклучено и можно убиство.

600 милиони лично богатство

Biogroup, основана во 1998 година, е еден од француските скапоцени камења во областа на лабораториите. Компанијата, која има мрежа од 850 лаборатории, неодамна апсорбираше неколку конкуренти, од шпанските Cerba и Analiza, до Nordic DiagnoVie.

Претседателот и основач, Стефан Ајмер, влезе во првите 500 богати Французи: неговата компанија доживеа силна активност со кoвид 19, бидејќи тој беше првиот што масовно инвестираше во машини за обработка на ПЦР тестови. Неговото лично богатство се проценува на 600 милиони евра.

Задолжително следете ја нашата Фејсбук фан страна (https://www.facebook.com/kolovrt21) и нашиот Канал на Телеграм: https://t.me/kolovrtcom

  • Доколку посакувате да помогнете за работењето на овој мој независен вебсајт, продукцијата на моите видеа на Rumble и на било каков начин да се вклучите во борбата, односно отпорот кон оваа агенда, тоа можете едноставно да го направите со една симболична донација.
  • Контактирајте ме на мојата Фејсбук Фан Страна (https://www.facebook.com/kolovrt21/) или на email (kolovrt@kolovrt.com) околу деталите за помошта.
  • ВИ БЛАГОДАРАМ ОД СРЦЕ!