pukanje vo kopenhagen

ПУКАЊЕ ВО ТРГОВСКИ ЦЕНТАР ВО КОПЕНХАГЕН, ИМА РАНЕТИ

Очевидци јавуваат дека имало пукање во трговскиот центар на Копенхаген, полицијата пристигнала на местото на настанот, пренесува данскиот телевизиски канал ТВ2.

Очевидец со кој разговараше ТВ 2 изјави дека слушнал три истрели во трговскиот центар. Посетителите многу брзо истрчале, се вели во извештајот.

Полицијата во Копенхаген, исто така, на Твитер објави дека добила извештаи за пукање во трговскиот центар, а полицијата е испратена на местото на настанот.

На видеото од местото на настанот што го прикажа ТВ каналот, може да се види дека неколку полициски автомобили се упатиле кон трговскиот центар, а патиштата околу центарот се блокирани. Покрај тоа, во трговскиот центар биле забележани и добро вооружени полицајци.

Неколку лица се ранети во пукотница во трговски центар во данската престолнина Копенхаген, соопшти денеска полицијата.

Задолжително следете ја нашата Фејсбук фан страна (https://www.facebook.com/kolovrt21) и нашиот Канал на Телеграм: https://t.me/kolovrtcom

  • Доколку посакувате да помогнете за работењето на овој мој независен вебсајт, продукцијата на моите видеа на Rumble и на било каков начин да се вклучите во борбата, односно отпорот кон оваа агенда, тоа можете едноставно да го направите со една симболична донација.
  • Контактирајте ме на мојата Фејсбук Фан Страна (https://www.facebook.com/kolovrt21/) или на email (kolovrt@kolovrt.com) околу деталите за помошта.
  • ВИ БЛАГОДАРАМ ОД СРЦЕ!