ПУТИН Е КРИВ! КАНАДСКИОТ ГРАД ВАНКУВЕР СТАНА ДУВЛО НА БЕДА И БЕЗДОМНИШТВО (ВИДЕО)

ПУТИН Е КРИВ! КАНАДСКИОТ ГРАД ВАНКУВЕР СТАНА ДУВЛО НА БЕДА И БЕЗДОМНИШТВО (ВИДЕО)

Во видео кое стана едно од најпопуларните псоледните неколку денови на ТикТок, се гледаат улиците на канадскиот град Ванкувер кои се преплавени со шатори во кои живеат илјадници бездомници.

Лицето на градот е уништено, а улиците се претворени во депонии.

Државата која влезе во вистинска „отворена војна“ со невакцинираните, сега трпи силни последици по својата економија, а премиерот Џастин Трудо (кому му се обраќаат во видеото), се чини дека воопшто нема гајле.

Задолжително следете ја нашата Фејсбук фан страна (https://www.facebook.com/kolovrt21) и нашиот Канал на Телеграм: https://t.me/kolovrtcom

  • Доколку посакувате да помогнете за работењето на овој мој независен вебсајт, продукцијата на моите видеа на Rumble и на било каков начин да се вклучите во борбата, односно отпорот кон оваа агенда, тоа можете едноставно да го направите со една симболична донација.
  • Контактирајте ме на мојата Фејсбук Фан Страна (https://www.facebook.com/kolovrt21/) или на email (kolovrt@kolovrt.com) околу деталите за помошта.
  • ВИ БЛАГОДАРАМ ОД СРЦЕ!