РАКЕТАТА „СОЈУЗ“ СО ТРОЈЦА РУСИ ПОЛЕТА КОН МЕЃУНАРОДНАТА ВСЕЛЕНСКА СТАНИЦА

РАКЕТАТА „СОЈУЗ“ СО ТРОЈЦА РУСИ ПОЛЕТА КОН МЕЃУНАРОДНАТА ВСЕЛЕНСКА СТАНИЦА

Тројца руски космонаути денеска со ракетата „Сојуз“ полетаа кон Меѓународната вселенска станица (МВС), во момент кога меѓу Русија и западните земји постои екстремна тензија поради конфликтот во Украина.

Екипажот предводен од искусниот космонаут Олег Артемиев, придружуван од Денис Матвеев и Сергеј Корсаков, полета кон МВС, каде што ќе пристигнат по три часови лет.

На МВС ќе ги пречека тим составен од двајца Руси, четворица Американци и еден Германец, според снимките објавени од НАСА.

Задолжително следете ја нашата Фејсбук фан страна (https://www.facebook.com/kolovrt21) и нашиот Канал на Телеграм: https://t.me/kolovrtcom

  • Доколку посакувате да помогнете за работењето на овој мој независен вебсајт, продукцијата на моите видеа на Rumble и на било каков начин да се вклучите во борбата, односно отпорот кон оваа агенда, тоа можете едноставно да го направите со една симболична донација.
  • Контактирајте ме на мојата Фејсбук Фан Страна (https://www.facebook.com/kolovrt21/) или на email (kolovrt.info@gmail.com) околу деталите.
  • Доколку, пак, имате било какви идеи и предлози за понатамошниот тек на мојата работа (која самостојно ја водам речиси 1 година), односно нашата заедничка борба за слобода и правда, повторно контактирајте ме преку Фејсбук или email, а јас сум подготвен (секако, во склоп на своите можности) да издвојам време и да поразговарам, па дури и да се сретнам со секој од вас кој има чисто срце и добра намера!
  • ВИ БЛАГОДАРАМ ОД СРЦЕ!