РОЏЕР ВОТЕРС, ОСНОВАЧОТ НА ПИНК ФЛОЈД, НА CNN ГО НАРЕЧЕ ПРЕТСЕДАТЕЛОТ БАЈДЕН ВОЕН ЗЛОСТОРНИК, А НАТО ГЛАВЕН ВИНОВНИК ЗА ВОЈНАТА ВО УКРАИНА

РОЏЕР ВОТЕРС, ОСНОВАЧОТ НА ПИНК ФЛОЈД, НА CNN ГО НАРЕЧЕ ПРЕТСЕДАТЕЛОТ БАЈДЕН ВОЕН ЗЛОСТОРНИК, А НАТО ГЛАВЕН ВИНОВНИК ЗА ВОЈНАТА ВО УКРАИНА

Претседателот на САД, Џозеф Бајден, „долева масло на огнот во ситуацијата околу Украина“, изјави Роџер Вотерс, еден од основачите на групата „Пинк Флојд“, пренесува Си-Ен-Ен.

„Тоа е тежок злостор. Зошто САД не го повикаат украинскиот претседател Володимир Зеленски да започне преговори со Москва за да се стави крај на овој ужасен конфликт?“, праша музичарот.

Според Вотерс, НАТО е главниот виновник за кризата и за влошување на ситуацијата.

„Руската специјална операција беше одговор на приближувањето на блокот кон границите на Русија, иако Северноатлантската алијанса вети дека нема да го стори тоа“, се сеќава Вотерс.

Музичарот е на турнеја наречена „This Is Not A Drill“. За време на турнејата, основачот на „Пинк Флојд“ покренува важни политички теми, вклучително и постапките на американското раководство и нивните последици за меѓународната заедница.

Погледнете го целото интервју на следното видео:

Задолжително следете ја нашата Фејсбук фан страна (https://www.facebook.com/kolovrt21) и нашиот Канал на Телеграм: https://t.me/kolovrtcom

  • Доколку посакувате да помогнете за работењето на овој мој независен вебсајт, продукцијата на моите видеа на Rumble и на било каков начин да се вклучите во борбата, односно отпорот кон оваа агенда, тоа можете едноставно да го направите со една симболична донација.
  • Контактирајте ме на мојата Фејсбук Фан Страна (https://www.facebook.com/kolovrt21/) или на email (kolovrt@kolovrt.com) околу деталите за помошта.
  • ВИ БЛАГОДАРАМ ОД СРЦЕ!