ruska duma lgbt

РУСКАТА ДРЖАВНА ДУМА: ЌЕ БИДЕ ЗАБРАНЕТА ЛГБТ ПРОПАГАНДАТА ВО МЕДИУМИТЕ

Комитетот за информации, информациски технологии и комуникации на руската Државна дума има намера да спроведе забрана за ЛГБТ пропагандата во медиумите, социјалните мрежи и во филмовите без старосни ограничувања, изјави денеска шефот на комисијата Александар Кинштајн.

„Целосно го поддржувам ставот на претседателот на Државната дума, Вјачеслав Володин, за забрана на пропаганда на нетрадиционални вредности“, напиша Кинштајн на својот профил на Телеграма и потсети дека Комитетот за информации, информациски технологии и комуникации на државата Думата за информативна политика претходно започна да работи на релевантни иницијативи.

Според неговите зборови, пренесува ТАСС, одборот предложил и воведување административна одговорност за ваквата пропаганда, односно проширување на членот од Законот за административни прекршоци, кој во моментов предвидува казнување само за ширење ЛГБТ пропаганда меѓу малолетниците.

Дополнително, законодавците бараат уште построги законски мерки за промоција и пропаганда на педофилија, како и „забрана за ширење меѓу децата не само на пропаганда, туку и на секоја друга информација која промовира нетрадиционални сексуални односи или перверзии. “, истакна Кинштајн.

Задолжително следете ја нашата Фејсбук фан страна (https://www.facebook.com/kolovrt21) и нашиот Канал на Телеграм: https://t.me/kolovrtcom

  • Доколку посакувате да помогнете за работењето на овој мој независен вебсајт, продукцијата на моите видеа на Rumble и на било каков начин да се вклучите во борбата, односно отпорот кон оваа агенда, тоа можете едноставно да го направите со една симболична донација.
  • Контактирајте ме на мојата Фејсбук Фан Страна (https://www.facebook.com/kolovrt21/) или на email (kolovrt@kolovrt.com) околу деталите за помошта.
  • ВИ БЛАГОДАРАМ ОД СРЦЕ!