РУСИЈА НЕМАШЕ ДА ЈА НАПАДНЕ УКРАИНА АКО ЈАС БЕВ ПРЕТСЕДАТЕЛ, ВЕЛИ ТРАМП

РУСИЈА НЕМАШЕ ДА ЈА НАПАДНЕ УКРАИНА АКО ЈАС БЕВ ПРЕТСЕДАТЕЛ, ВЕЛИ ТРАМП

Но, не губете надеж, бидејќи со вистинските лидери, Америка ќе се врати, ќе биде посилна од било кој било кога, рече Трамп на состанокот во американската држава Џорџија, пренесува „Дејли мејл“.

Поранешниот американски претседател Доналд Трамп го критикуваше сегашниот – Џо Бајден, велејќи дека „во 15-те месеци откако стана претседател, направил толку штета, колку што не направиле колективно, петте најлоши американски претседатели.

– Помина повеќе од една година, за тоа време успеа да го убие, буквално да го убие американскиот сон. Но, не губете надеж, бидејќи со вистинските лидери, Америка ќе се врати, ќе биде посилна од било кој било кога, рече Трамп на состанокот во американската држава Џорџија.

– Имаме претседател кој не знае што прави, нема поим каде е. Во медиумите се појавуваат лажни вести, велат дека тој одлично си ја врши работата…а Украина е бомбардирана до темел, изјави тој.

Трамп тврди дека рускиот напад врз Украина никогаш немало да се случи доколку тој беше претседател на Соединетите држави.

Задолжително следете ја нашата Фејсбук фан страна (https://www.facebook.com/kolovrt21) и нашиот Канал на Телеграм: https://t.me/kolovrtcom

  • Доколку посакувате да помогнете за работењето на овој мој независен вебсајт, продукцијата на моите видеа на Rumble и на било каков начин да се вклучите во борбата, односно отпорот кон оваа агенда, тоа можете едноставно да го направите со една симболична донација.
  • Контактирајте ме на мојата Фејсбук Фан Страна (https://www.facebook.com/kolovrt21/) или на email (kolovrt.info@gmail.com) околу деталите.
  • Доколку, пак, имате било какви идеи и предлози за понатамошниот тек на мојата работа (која самостојно ја водам речиси 1 година), односно нашата заедничка борба за слобода и правда, повторно контактирајте ме преку Фејсбук или email, а јас сум подготвен (секако, во склоп на своите можности) да издвојам време и да поразговарам, па дури и да се сретнам со секој од вас кој има чисто срце и добра намера!
  • ВИ БЛАГОДАРАМ ОД СРЦЕ!