biolabaratorii vo ukraina

РУСИЈА: ПОЛСКА УЧЕСТВУВАШЕ ВО ФИНАНСИРАЊЕТО НА БИОЛАБАРАТОРИИТЕ ВО УКРАИНА

Русија наводно дошла до докази дека Полска го финансирала Медицинскиот универзитет во Лавов, во рамките на американските воено-биолошки проекти.

Шефот на руските вооружени сили за радијациона, хемиска и биолошка заштита, генерал-полковник Игор Кирилов изјави дека полскиот институт за ветеринарна медицина учествувал во истражувањето на вирусот на беснило во Украина заедно со американскиот институт Бател, еден од изведувачите на Пентагон.

„Добиените документи укажуваат и на вмешаност на Полска во активностите на украинските биолошки лаборатории. Потврдено е учеството на полскиот институт за ветеринарна медицина во студиите насочени кон проценка на епидемиолошките закани и ширењето на вирусот на беснило во Украина. „Карактеристично е што овие студии беа спроведени заедно со американскиот институт Бател, еден од клучните изведувачи на Пентагон“, рече тој, пренесе агенцијата РИА.

За Русија се подготвува „сириско сценарио“

Кирилов рече дека Министерството за одбрана има информации за подготовка на провокации и обвинувања против руската армија.

„Министерството за одбрана на Русија има информации дека се подготвуваат провокации и обвинувања против руските вооружени сили за наводна употреба на оружје за масовно уништување, по што следи истрага за „сириското сценарио“, односно фалсификување докази што сме го виделе многу пати, рече тој.

Задолжително следете ја нашата Фејсбук фан страна (https://www.facebook.com/kolovrt21) и нашиот Канал на Телеграм: https://t.me/kolovrtcom

  • Доколку посакувате да помогнете за работењето на овој мој независен вебсајт, продукцијата на моите видеа на Rumble и на било каков начин да се вклучите во борбата, односно отпорот кон оваа агенда, тоа можете едноставно да го направите со една симболична донација.
  • Контактирајте ме на мојата Фејсбук Фан Страна (https://www.facebook.com/kolovrt21/) или на email (kolovrt@kolovrt.com) околу деталите.
  • Доколку, пак, имате било какви идеи и предлози за понатамошниот тек на мојата работа (која самостојно ја водам речиси 1 година), односно нашата заедничка борба за слобода и правда, повторно контактирајте ме преку Фејсбук или email, а јас сум подготвен (секако, во склоп на своите можности) да издвојам време и да поразговарам, па дури и да се сретнам со секој од вас кој има чисто срце и добра намера!
  • ВИ БЛАГОДАРАМ ОД СРЦЕ!