РУСИТЕ ИМААТ ПЕКОЛЕН ПЛАН ЗА ЗАПАДОТ: ЌЕ СОПРАТ ИСПОРАКА НА ЕНЕРГЕНСИ, А ДОАЃА И ДИГИТАЛНА РУБЉА ВРЗАНА ЗА ЗЛАТОТО

РУСИТЕ ИМААТ ПЕКОЛЕН ПЛАН ЗА ЗАПАДОТ: ЌЕ СОПРАТ ИСПОРАКА НА ЕНЕРГЕНСИ, А ДОАЃА И ДИГИТАЛНА РУБЉА ВРЗАНА ЗА ЗЛАТОТО

Руската Либерално-демократска партија испрати предлог до рускиот претседател Владимир Путин да го прекине снабдувањето со енергија за САД, Европската унија и другите земји кои поддржуваат антируски санкции.

Според Владимир Кошељов, заменик-претседател на Комитетот за градежништво на Државната дума, „ова ќе доведе до масовно суспендирање на производството во непријателските земји, до зголемување на цените на производите, што ќе ги охрабри луѓето од овие земји да ги заменат антируските политичари со политичари со здрав разум“.

Подоцна, како што најави, Русија ќе биде подготвена да ги обнови испораките, да воведе нова електронска валута – дигитална златна рубља, која ќе има златна основа.

Да потсетиме дека последен пат кога Путин доби предлог од Собранието за некакво дејствие од Думата потоа ги призна ДНР и ЛНР, а отпочна и специјалната воена операција во Украина.

Претходно, Путин најави дека „непријателските земји“ ќе можат да плаќаат за испорака на енергенсите од Русија исклучиво во руски рубљи.

Задолжително следете ја нашата Фејсбук фан страна (https://www.facebook.com/kolovrt21) и нашиот Канал на Телеграм: https://t.me/kolovrtcom

  • Доколку посакувате да помогнете за работењето на овој мој независен вебсајт, продукцијата на моите видеа на Rumble и на било каков начин да се вклучите во борбата, односно отпорот кон оваа агенда, тоа можете едноставно да го направите со една симболична донација.
  • Контактирајте ме на мојата Фејсбук Фан Страна (https://www.facebook.com/kolovrt21/) или на email (kolovrt.info@gmail.com) околу деталите.
  • Доколку, пак, имате било какви идеи и предлози за понатамошниот тек на мојата работа (која самостојно ја водам речиси 1 година), односно нашата заедничка борба за слобода и правда, повторно контактирајте ме преку Фејсбук или email, а јас сум подготвен (секако, во склоп на своите можности) да издвојам време и да поразговарам, па дури и да се сретнам со секој од вас кој има чисто срце и добра намера!
  • ВИ БЛАГОДАРАМ ОД СРЦЕ!