РУСКИ АМБАСАДОР ВО САД: „НЕМА ДА ГО ЖРТВУВАМЕ ДОБРОТО НА ТАТКОВИНАТА ЗА ДА ЈА ЗАДОВОЛИМЕ ВОЛЈАТА НА САД!“

РУСКИ АМБАСАДОР ВО САД: „НЕМА ДА ГО ЖРТВУВАМЕ ДОБРОТО НА ТАТКОВИНАТА ЗА ДА ЈА ЗАДОВОЛИМЕ ВОЛЈАТА НА САД!“

„Со санкциите на САД против Русија нема да се постигне целта за поткопување на економијата на земјата,“ изјави рускиот амбасадор во Вашингтон Анатолиј Антонов.

– Нема да можат да ги фрлат Русите на колена пред неправдата. Никој не може да не принуди да го жртвуваме доброто на нашата татковина за да ја задоволиме волјата на САД и нивните сојузници, коментира Антонов.

Претходно, со слична изјава излезе и поранешниот руски претседател Дмитриј Медведев.

Задолжително следете ја нашата Фејсбук фан страна (https://www.facebook.com/kolovrt21) и нашиот Канал на Телеграм: https://t.me/kolovrtcom

  • Доколку посакувате да помогнете за работењето на овој мој независен вебсајт, продукцијата на моите видеа на Rumble и на било каков начин да се вклучите во борбата, односно отпорот кон оваа агенда, тоа можете едноставно да го направите со една симболична донација.
  • Контактирајте ме на мојата Фејсбук Фан Страна (https://www.facebook.com/kolovrt21/) или на email (kolovrt.info@gmail.com) околу деталите.
  • Доколку, пак, имате било какви идеи и предлози за понатамошниот тек на мојата работа (која самостојно ја водам речиси 1 година), односно нашата заедничка борба за слобода и правда, повторно контактирајте ме преку Фејсбук или email, а јас сум подготвен (секако, во склоп на своите можности) да издвојам време и да поразговарам, па дури и да се сретнам со секој од вас кој има чисто срце и добра намера!
  • ВИ БЛАГОДАРАМ ОД СРЦЕ!