protesti berlin

СЕ ОБИДОА ДА ГО СОКРИЈАТ ОВА! ГОЛЕМИ ДЕМОНСТРАЦИИ ВО БЕРЛИН ПРОТИВ ВИРУCНАТА ТИРАНИЈА И ИСПРАЌАЊЕТО НА ОРУЖЈЕ ВО УКРАИНА (ВИДЕО)

Доколку цените продолжат да растат во Германија, политичарите очекуваат улични протести, а илјадници се собраа вчера во Берлин да протестираат против тиранијата од Кoвид.

Како што срамежливо објави РББ24, а ниту еден од медиумите во Македонија или регионот не објави, илјадници демонстранти маршираа низ Берлин во желба да спречат понатамошни мерки за кoронавируc и да ги укинат постоечките, но и да го изразат своето несогласување со тамошната влада, која испраќа оружје во Украина без ограничувања во нејзиниот конфликт со Русија.

Видео демонстрацијата може да ја гледаат само корисниците на апликацијата Telegram

https://t.me/COVID19Up/15260

На транспарентите може да се видат и натписите „Новинарите, озборуваат“

Демонстрантите кои медиумите ги нарекуваа „странични мислители“ минатата зима предводеа стотици илјади луѓе ширум Германија на протести против тиранијата на Кoвид.

Претставници на медиумите во изминатите години беа тепани по глава од демонстранти, па и овојпат изјавија дека народот е непријателски настроен кон нив и дека ги малтретира, навредува и напаѓа без да мислат дека навистина го заслужуваат тоа.

Задолжително следете ја нашата Фејсбук фан страна (https://www.facebook.com/kolovrt21) и нашиот Канал на Телеграм: https://t.me/kolovrtcom

  • Доколку посакувате да помогнете за работењето на овој мој независен вебсајт, продукцијата на моите видеа на Rumble и на било каков начин да се вклучите во борбата, односно отпорот кон оваа агенда, тоа можете едноставно да го направите со една симболична донација.
  • Контактирајте ме на мојата Фејсбук Фан Страна (https://www.facebook.com/kolovrt21/) или на email (kolovrt@kolovrt.com) околу деталите за помошта.
  • ВИ БЛАГОДАРАМ ОД СРЦЕ!