СÈ ЗАПОЧНА ПО BAKЦИHAЦИЈАТА! ЏАСТИН БИБЕР ЈА ОТКАЖУВА ТУРНЕЈАТА ПОРАДИ ПАРАЛИЗА НА ЛИЦЕТО ОД КОЈА НЕ МОЖЕ ДА СЕ ОПОРАВИ

СÈ ЗАПОЧНА ПО BAKЦИHAЦИЈАТА! ЏАСТИН БИБЕР ЈА ОТКАЖУВА ТУРНЕЈАТА ПОРАДИ ПАРАЛИЗА НА ЛИЦЕТО ОД КОЈА НЕ МОЖЕ ДА СЕ ОПОРАВИ

Пејачот објави дека паузира и привремено ја прекинува својата веќе еднаш одложена Светска турнеја Justice World Tour, сето тоа поради здравствени проблеми кои настанаа веднаш по вaкцинацијата за Кoвид-19.

Музичарот на Инстаграм напиша дека шесте настапи што ги извел и покрај тоа што претходно оваа година му беше дијагностициран синдромот Ремзи Хант, „го земале данокот“ и дека сега е исцрпен.

„Минатиот викенд настапив на музичкиот фестивал „Рок во Рио“ и дадов сѐ од себе за жителите на Бразил“, започна тој, а по консултација со лекарите, членовите на семејството и тимот, пејачот ги извести фановите дека неговото здравје е приоритет во споредба со турнејата.

„Сега ќе се одморам од турнеите. Ќе бидам добро, но ми треба време да се одморам и оздравам“, напиша Џастин Бибер.

До март 2023 година има закажани 70 концерти во Јужна Америка, Азија, Австралија, Нов Зеланд и Европа. Џастин не објави кога би можел да се врати на сцената.

Да потсетиме дека во април канадскиот пејач откри дека му бил дијагностициран синдромот Ремзи Хант, кој се карактеризира со парализа на едната страна од лицето. Во исто време, веднаш по вaкцинацијата, неговата сопруга Хејли Бибер доживеала мозочен удар.

Поради опоравувањето, тој беше принуден да ги откаже настапите до понатамошно известување. Потоа објави видео на Инстаграм на кое се гледа дека едната страна од лицето му е парализирана, но на фановите им кажа дека само му треба време да се опорави.

Патем, синдромот Рамзи-Хант, познат и како окуларен зостер, е наведен како еден од можните несакани ефекти од вaкцинацијата.

Задолжително следете ја нашата Фејсбук фан страна (https://www.facebook.com/kolovrt21) и нашиот Канал на Телеграм: https://t.me/kolovrtcom

  • Доколку посакувате да помогнете за работењето на овој мој независен вебсајт, продукцијата на моите видеа на Rumble и на било каков начин да се вклучите во борбата, односно отпорот кон оваа агенда, тоа можете едноставно да го направите со една симболична донација.
  • Контактирајте ме на мојата Фејсбук Фан Страна (https://www.facebook.com/kolovrt21/) или на email (kolovrt@kolovrt.com) околу деталите за помошта.
  • ВИ БЛАГОДАРАМ ОД СРЦЕ!