цдц нова варијанта

СЕГА И ОФИЦИЈАЛНО ПОТВРДИЈА! ОМИКPOH ВО САД ГИ ПОГОДИ ИСКЛУЧИВО BAKЦИНИPAHИTE, А ОСОБЕНО ОНИЕ СО ПРИМЕНА ТРЕТА ДOЗA!

Каде се сега скриени т.н. доктори кои велеа дека вакцината штити од заразување со ковид 19, потоа приказната се промени на заштита од тешка форма на болеста, а сега се случува нешто што никој не го очекуваше ниту на сон, освен, можеби, креаторот на мРНК вакцината кој уште пред неколку месеци јасно кажа дека мутациите се случуваат исклучиво кај вакцинираните!

Вчера CDC (Американскиот Центар за контрола на Болести), официјално соопшти дека повеќето од 43-те случаи на ковид во САД предизвикани од варијантата омикрон, биле луѓе вакцинирани со две дози, а третина добила засилувачка, трета доза!

Од 43 лица заразени со омикрон, 34 биле целосно вакцинирани, а 14 последователно примиле трета, дополнителна доза од вакцината покрај двете дози.

Иако ова е мал примерок на заболени од омикрон, овие бројки не се охрабрувачки и расте стравот дека сегашните вакцини нудат помала заштита од оваа многу пренослива варијанта.

Омикрон е идентификуван во 22 земји откако првпат е регистриран во Јужна Африка и Хонг Конг. Повеќето од заразените имаат благи симптоми, како што се кашлање и замор, а секој 25ти човек во Јужна Африка поминал само два дена во болница.

CDC очекува поблаги симптоми кај вакцинираните и оние кои ја прележале короната.

А какви симптоми би развиле невакцинираните кога се заразуваат исклучиво вакцинирани лица?! Секако, одговор на овие прашања нема да добиеме ниту од CDC, ниту од македонските здравствени власти.

Клопчето се одмотува…

Следете ја нашата Фејсбук страна и нашиот Канал на Телеграм: https://t.me/kolovrtcom

  • Доколку посакувате да помогнете за работењето на овој мој независен вебсајт, продукцијата на моите видеа на Rumble и на било каков начин да се вклучите во борбата, односно отпорот кон оваа агенда, тоа можете едноставно да го направите со една симболична донација.
  • Контактирајте ме на мојата Фејсбук Фан Страна (https://www.facebook.com/kolovrtcom/) или на email (kolovrt.info@gmail.com) околу деталите.
  • Доколку, пак, имате било какви идеи и предлози за понатамошниот тек на мојата работа (која самостојно ја водам речиси 1 година), односно нашата заедничка борба за слобода и правда, повторно контактирајте ме преку Фејсбук или email, а јас сум подготвен (секако, во склоп на своите можности) да издвојам време и да поразговарам, па дури и да се сретнам со секој од вас кој има чисто срце и добра намера!
  • ВИ БЛАГОДАРАМ ОД СРЦЕ!