ново видео

ШОКАНТНО ВИДЕО НА Д-P ЗEЛEHKO: “НЕ СУМ CУИЦИДАЛEH, АКО УMPAМ ИЛИ ИСЧЕЗНАМ, ЗНАЈТЕ ДЕКА ТОА Е ОБИД ЗА МОЕ УБИCTBO! ПОВИКУВАМ НА ГPAЃАНСКА HEПОСЛУШНОCT!”

За д-р Владимир Зeлeнко веќе пишувавме, а верувам дека сите сте веќе потполно запознаени со неговата дејност. Тој е сертифициран лекар со повеќедецениско искуство.

Исто така, номиниран е и за Претседателскиот Медал на Слободата и Нобеловата Награда. Неговиот тим беше првиот кој во САД успеа да излечи илјадници пациенти заразени со кoвид, употребувајќи го неговиот исклучителен протокол.

Овојпат, преку видео обраќање, д-р Зeлeнко изнесува шокантно тврдење дека можеби се подготвува негово убиство, а воедно и го повикува народот да стане и повикува на една тотална, глобална граѓанска непослушност и борба за слободата и иднината на нашите деца!

“Здраво, овде д-р Зeлeнко… Барам од моите следачи да преземат акција!

Владата сега е очајна, тираните знаат дека доаѓа крајот, па сега ќе започнат со потполна тоталитарна тиранија, обидувајќи се да ги потиснат гласовите како мојот…

Пред сѐ, не сум СУИЦИДАЛЕН!

Второ, се чувствувам многу подобро, моето здравје е во ред, така што ако умрам или исчезнам, да знаете дека тоа нема врска со нешто такво и да знаете што е изворот на сето тоа – Тоа би бил обид за УБИСТВО поради вистината, преку потиснување на мојот глас и гласовите како мојот!

Ако ја погледнете веста поврзана со ова видео, ќе видите дека ќе има обид да се санкционираат дoктoрите како мене, да ни се одземат лиценците, ќе не клеветат итн.

Моето барање до колегите дoктoри и моето барање до било кој што слуша е да одат во сосема спротивен правец!

Кренете се, ова е ГРАЃАНСКА ВОЈНА за СЛОБОДА! Се надевам на еден ненасилен начин… Потребна ни е ГРАЃАНСКА HEПOСЛУШНОСТ, мораме да и кажеме НЕ на “дементната кукла” во Белата Куќа и сите овие тирански лаги од луѓето како Фaучи, Националниот Институт за Здрaвство (NIН), ЦДЦ, ФДА, сите овие организации кои не се ништо повеќе, туку “обични проститутки”.

Значи, време е да станете сега ако сакате вашите деца да живеат слободно! Ако сакате вашите деца да имаат можност да напредуваат кон божествената свест, сега е време да станете и да се жртвувате, затоа што СЛОБОДАТА НА НАШИТЕ ДЕЦА ЗАВИСИ ОД ТОА ШТО ГО ЧИНИМЕ ВО ОВОЈ МОМЕНТ!

Не повикувам на насилство, повикувам на граѓанска непослушност…

Станете, кажете НЕ на отровната вaкцинa и потполно отфрлете ја моменталната влада, која не е ништо друго туку непријател на народот, непријател на човештвото и непријател на Бога!

Бог да ве благослови!” – го завршува своето обраќање познатиот д-р Зеленко.

Неговото обраќање проследете го во оригинал во продолжение:

Следете ја нашата Фејсбук страна и нашиот Канал на Телеграм: https://t.me/kolovrtcom

  • Доколку посакувате да помогнете за работењето на овој мој независен вебсајт, продукцијата на моите видеа на Rumble и на било каков начин да се вклучите во борбата, односно отпорот кон оваа агенда, тоа можете едноставно да го направите со една симболична донација.
  • Контактирајте ме на мојата Фејсбук Фан Страна (https://www.facebook.com/kolovrt21/) или на email (kolovrt.info@gmail.com) околу деталите.
  • Доколку, пак, имате било какви идеи и предлози за понатамошниот тек на мојата работа (која самостојно ја водам речиси 1 година), односно нашата заедничка борба за слобода и правда, повторно контактирајте ме преку Фејсбук или email, а јас сум подготвен (секако, во склоп на своите можности) да издвојам време и да поразговарам, па дури и да се сретнам со секој од вас кој има чисто срце и добра намера!
  • ВИ БЛАГОДАРАМ ОД СРЦЕ!