СОРОС, МЕЈНСТРИМ МЕДИУМИТЕ, НО И ЗЕЛЕНСКИ - ВИКТОР ОРБАН ГО ДОДАДЕ И УКРАИНСКИОТ ПРЕТСЕДАТЕЛ НА ЛИСТАТА НА НЕПРИЈАТЕЛИ ПО ИСТОРИСКАТА ПОБЕДА НА ИЗБОРИТЕ ВО УНГАРИЈА

СОРОС, МЕЈНСТРИМ МЕДИУМИТЕ, НО И ЗЕЛЕНСКИ – ВИКТОР ОРБАН ГО ДОДАДЕ И УКРАИНСКИОТ ПРЕТСЕДАТЕЛ НА ЛИСТАТА НА НЕПРИЈАТЕЛИ ПО ИСТОРИСКАТА ПОБЕДА НА ИЗБОРИТЕ ВО УНГАРИЈА

Унгарскиот премиер Виктор Орбан го додаде претседателот на Украина Зеленски на листата на негови противниците, заедно со Сорос и бирократите од ЕУ.

Во обраќањето до неговите поддржувачи по вчерашната историска победа и освојувањето на дво-третинско мнозинство во унгарскиот парламент против обединетата опозиција, Орбан рече:

„Ќе ја запомниме оваа победа до крајот на нашите животи, затоа што моравме да се бориме со голем број на противници: локалната левица, меѓународната левица, бирократите од Брисел, сите пари и институции на империјата на Сорос, меѓународните медиуми, и исто така и претседателот на Украина. Никогаш не сме имале толку многу противници во исто време.“

Ден претходно, Зеленски го нарече Орбан „единствениот политичар во Европа кој отворено го поддржува Путин.“

Задолжително следете ја нашата Фејсбук фан страна (https://www.facebook.com/kolovrt21) и нашиот Канал на Телеграм: https://t.me/kolovrtcom

  • Доколку посакувате да помогнете за работењето на овој мој независен вебсајт, продукцијата на моите видеа на Rumble и на било каков начин да се вклучите во борбата, односно отпорот кон оваа агенда, тоа можете едноставно да го направите со една симболична донација.
  • Контактирајте ме на мојата Фејсбук Фан Страна (https://www.facebook.com/kolovrt21/) или на email (kolovrt@kolovrt.com) околу деталите.
  • Доколку, пак, имате било какви идеи и предлози за понатамошниот тек на мојата работа (која самостојно ја водам речиси 1 година), односно нашата заедничка борба за слобода и правда, повторно контактирајте ме преку Фејсбук или email, а јас сум подготвен (секако, во склоп на своите можности) да издвојам време и да поразговарам, па дури и да се сретнам со секој од вас кој има чисто срце и добра намера!
  • ВИ БЛАГОДАРАМ ОД СРЦЕ!