СОВЕТОТ ЗА БЕЗБЕДНОСТ НА РУСИЈА: „САД КОРИСТАТ МЕТОДИ ЗА СОЗДАВАЊЕ ВИРУСИ И БАКТЕРИИ КОИ СЕЛЕКТИВНО ГИ ЗАРАЗУВААТ ЛУЃЕТО“

СОВЕТОТ ЗА БЕЗБЕДНОСТ НА РУСИЈА: „САД КОРИСТАТ МЕТОДИ ЗА СОЗДАВАЊЕ ВИРУСИ И БАКТЕРИИ КОИ СЕЛЕКТИВНО ГИ ЗАРАЗУВААТ ЛУЃЕТО“

„Се собираат фактите дека САД користат методи за создавање бактерии и вируси кои селективно инфицираат одредена човечка популација“, изјави секретарот на Советот за безбедност на Русија, Николај Патрушев.

„Спротивно на Конвенцијата за забрана на развој, производство и складирање на бактериолошко и токсично оружје, Пентагон создаде стотици биолошки лаборатории ширум светот во кои, според достапните документирани докази, се врши активна воено-биолошка активност, вели Патрушев.

Ова тело смета дека земјите од Г7 најпрво треба да ги прашаат САД дали подготвуваат провокации со хемиско оружје.

Инаку, претходно беа потврдени информациите за финансискиот удел на синот на американскиот претседател Џо Бајден, Хантер Бајден, во украинските биолаборатории, вест која ја „здрма“ американската, но и светската јавност.

Задолжително следете ја нашата Фејсбук фан страна (https://www.facebook.com/kolovrt21) и нашиот Канал на Телеграм: https://t.me/kolovrtcom

  • Доколку посакувате да помогнете за работењето на овој мој независен вебсајт, продукцијата на моите видеа на Rumble и на било каков начин да се вклучите во борбата, односно отпорот кон оваа агенда, тоа можете едноставно да го направите со една симболична донација.
  • Контактирајте ме на мојата Фејсбук Фан Страна (https://www.facebook.com/kolovrt21/) или на email (kolovrt@kolovrt.com) околу деталите.
  • Доколку, пак, имате било какви идеи и предлози за понатамошниот тек на мојата работа (која самостојно ја водам речиси 1 година), односно нашата заедничка борба за слобода и правда, повторно контактирајте ме преку Фејсбук или email, а јас сум подготвен (секако, во склоп на своите можности) да издвојам време и да поразговарам, па дури и да се сретнам со секој од вас кој има чисто срце и добра намера!
  • ВИ БЛАГОДАРАМ ОД СРЦЕ!