ivermectin

ШТО Е ОВА?! ПРОТЕЧЕ ДОКУМЕНТ (ДОКАЗ) – ФДА НАРЕДИ АМЕРИКАНСКАТА ПОШТА ДА ГИ УНИШТИ СИТЕ ПРАТКИ НА ИВЕРМЕКТИН ОД СТРАНСТВО

Не само што на лекарите им е забрането да препишуваат ивермектин во САД, туку и на болниците им е забрането да го даваат, а сега, според најновиот објавен документ, се чини дека Управата за храна и лекови (ФДА) и наредила на поштата на САД да ги пресретне и уништи сите пакувања кои содржат ивермектин. Така, отсега ивермектинот се става во некаков ранг на забранети супстанци, како кокаин или сл.

Да потсетиме, тоа е сосема безбеден лек кој се користи повеќе од 60 години и е толку евтин и ефикасен за многу работи, што лекот ја доби дури и Нобеловата награда за исклучителен придонес за здравјето (ја добија двајцата негови пронаоѓачи во 2015), особено во сиромашните земји. Навистина, треба да се запрашаме зошто ваквиот лек одеднаш станал толку непожелен и опасен.

Можеби затоа што Индија целосно успеа да ја намали и целосно да ја контролира епидемијата на коронавирус со масовна употреба на Ивермектин? А сите знаеме дека ако имаме лек, не ни е потреба вакцина…

iverpac

Следете ја нашата Фејсбук страна и нашиот Канал на Телеграм: https://t.me/kolovrtcom

  • Доколку посакувате да помогнете за работењето на овој мој независен вебсајт, продукцијата на моите видеа на Rumble и на било каков начин да се вклучите во борбата, односно отпорот кон оваа агенда, тоа можете едноставно да го направите со една симболична донација.
  • Контактирајте ме на мојата Фејсбук Фан Страна (https://www.facebook.com/kolovrtcom/) или на email (kolovrt.info@gmail.com) околу деталите.
  • Доколку, пак, имате било какви идеи и предлози за понатамошниот тек на мојата работа (која самостојно ја водам речиси 1 година), односно нашата заедничка борба за слобода и правда, повторно контактирајте ме преку Фејсбук или email, а јас сум подготвен (секако, во склоп на своите можности) да издвојам време и да поразговарам, па дури и да се сретнам со секој од вас кој има чисто срце и добра намера!
  • ВИ БЛАГОДАРАМ ОД СРЦЕ!