ШТО СЕ СЛУЧУВА? ПУКАЊЕ И МОБИЛИЗАЦИЈА НА ГРЧКО-ТУРСКАТА ГРАНИЦА?!

ШТО СЕ СЛУЧУВА? ПУКАЊЕ И МОБИЛИЗАЦИЈА НА ГРЧКО-ТУРСКАТА ГРАНИЦА?!

Извештаи на социјалните мрежи за пукање насочено кон Суфли (Σουφλι), провинција Западна Тракија во Република Грција, на грчко-турската граница, пренесува Телеграм каналот Ratne Novosti.

Според извештаите на социјалните мрежи и локалните медиуми, на грчката гранична полиција и е издадена наредба за мобилизација во областа на градот Суфли, покрај реката Марица/Еврос на грчко-турската граница.

Мораме да напоменеме дека сѐ уште се работи за непотврдени информации и засега не се познати причините за наводното пукање на грчко-турската граница.

Задолжително следете ја нашата Фејсбук фан страна (https://www.facebook.com/kolovrt21) и нашиот Канал на Телеграм: https://t.me/kolovrtcom

  • Доколку посакувате да помогнете за работењето на овој мој независен вебсајт, продукцијата на моите видеа на Rumble и на било каков начин да се вклучите во борбата, односно отпорот кон оваа агенда, тоа можете едноставно да го направите со една симболична донација.
  • Контактирајте ме на мојата Фејсбук Фан Страна (https://www.facebook.com/kolovrt21/) или на email (kolovrt@kolovrt.com) околу деталите.
  • Доколку, пак, имате било какви идеи и предлози за понатамошниот тек на мојата работа (која самостојно ја водам речиси 1 година), односно нашата заедничка борба за слобода и правда, повторно контактирајте ме преку Фејсбук или email, а јас сум подготвен (секако, во склоп на своите можности) да издвојам време и да поразговарам, па дури и да се сретнам со секој од вас кој има чисто срце и добра намера!
  • ВИ БЛАГОДАРАМ ОД СРЦЕ!