СВЕТОТ НА НОЗЕ ЗАРАДИ АМЕРИКАНСКИОТ ПОЛКОВНИК: ЈА ОБЈАСНИ РУСКАТА ТАКТИКА И ГЛАВНАТА НАРЕДБА НА ПУТИН

СВЕТОТ НА НОЗЕ ЗАРАДИ АМЕРИКАНСКИОТ ПОЛКОВНИК: ЈА ОБЈАСНИ РУСКАТА ТАКТИКА И ГЛАВНАТА НАРЕДБА НА ПУТИН

Пензионираниот полковник на американската војска и поранешниот советник на министерството за одбрана Даглас Мекгрегор, ги објасни поединостите на руската операција во Украина.
„Победникот е веќе одлучен“ рече неодамна Мекгрегор, а појасни зошто операцијата во Украина трае толку долго.

„Прогнозата на Русија од самиот почеток беше следна, како да напредуваме, а притоа да не убиеме голем број на цивили и да не предизвикаме голема материјална штета“, рече тој, негирајки дека „руските сили се заглавиле“.

Тој вели дека „претседателот на Русија, Владимир Путин од самиот почеток, издал конкретни наредби да се избегнуваат цивилни жртви, тоа им дало лажна надеж на Украинците и на нивните поддржувачи“, рече Мекгрегор.

Пензионираниот полковник Мекгрегор ја привлече јавноста 2019 година, кога ја критикуваше НАТО агресијата врз СРЈ во 1999 година и го оцени нејзиниот исход као доаѓање на исламската наркомафија на власт во Косово.

„И така во Косово дејствувавме против Србите, Православните Христијани и на власт ја донесовме наркомафијата, а тоа го нарековме голем успех на демократијата,“ рече Мекгрегор и додаде дека сунитските муслимани никогаш нема да бидат пријатели на Америка, „Тие луѓе никогаш не беа наши пријатели и никогаш нема да бидат, тие се неизлечиво непријателски настроени против Америка, зборувам за сунитските муслимани,“ рече тогаш Мекгрегор.

Задолжително следете ја нашата Фејсбук фан страна (https://www.facebook.com/kolovrt21) и нашиот Канал на Телеграм: https://t.me/kolovrtcom

  • Доколку посакувате да помогнете за работењето на овој мој независен вебсајт, продукцијата на моите видеа на Rumble и на било каков начин да се вклучите во борбата, односно отпорот кон оваа агенда, тоа можете едноставно да го направите со една симболична донација.
  • Контактирајте ме на мојата Фејсбук Фан Страна (https://www.facebook.com/kolovrt21/) или на email (kolovrt.info@gmail.com) околу деталите.
  • Доколку, пак, имате било какви идеи и предлози за понатамошниот тек на мојата работа (која самостојно ја водам речиси 1 година), односно нашата заедничка борба за слобода и правда, повторно контактирајте ме преку Фејсбук или email, а јас сум подготвен (секако, во склоп на своите можности) да издвојам време и да поразговарам, па дури и да се сретнам со секој од вас кој има чисто срце и добра намера!
  • ВИ БЛАГОДАРАМ ОД СРЦЕ!