szo za kraj na pandemijata

CЗО НЕ СЕ ОТКАЖУВА! ОФИЦИЈАЛНИТЕ ЛИЦА НА ОВАА АГЕНДА ТВРДАТ: ПAHДЕМИJATА Е ДАЛЕКУ ОД КРАЈОТ

ЖЕНЕВА – Портпаролот на Светската здравствена организација во петокот изјави дека крајот на пaндемијата на KOBИД-19 е далеку, наведувајќи го зголемувањето на бројот на случаи според најновите неделни податоци.

Здравствената агенција на ОН претходно соопшти дека акутната фаза на пaндемијата може да заврши оваа година, но дека тоа ќе зависи од тоа колку брзо ќе се исполни глобалната цел за вакцинирање на 70 отсто од населението во секоја земја.

Запрашана од новинарите на брифингот за вести во Женева за крајот на пандемијата, Маргарет Харис рече дека тоа е „далеку од готово“. „Дефинитивно сме среде пандемија“, додаде таа.

По повеќе од еден месец пад, бројот на случаи на KOВИД почна да расте ширум светот минатата недела, соопшти СЗО, заедно со мерките за изолација во Азија и кинеската провинција Џилин кои дури ги носат луѓето во кампови за изолација поради Ковид 19.

Задолжително следете ја нашата Фејсбук фан страна (https://www.facebook.com/kolovrt21) и нашиот Канал на Телеграм: https://t.me/kolovrtcom

  • Доколку посакувате да помогнете за работењето на овој мој независен вебсајт, продукцијата на моите видеа на Rumble и на било каков начин да се вклучите во борбата, односно отпорот кон оваа агенда, тоа можете едноставно да го направите со една симболична донација.
  • Контактирајте ме на мојата Фејсбук Фан Страна (https://www.facebook.com/kolovrt21/) или на email (kolovrt.info@gmail.com) околу деталите.
  • Доколку, пак, имате било какви идеи и предлози за понатамошниот тек на мојата работа (која самостојно ја водам речиси 1 година), односно нашата заедничка борба за слобода и правда, повторно контактирајте ме преку Фејсбук или email, а јас сум подготвен (секако, во склоп на своите можности) да издвојам време и да поразговарам, па дури и да се сретнам со секој од вас кој има чисто срце и добра намера!
  • ВИ БЛАГОДАРАМ ОД СРЦЕ!