КАКО ЛЕРИ ФИНК ОД БЛЕКРОК ЈА СОЗДАДЕ ГЛОБАЛНАТА ЕНЕРГЕТСКА КРИЗА

КАКО ЛЕРИ ФИНК ОД БЛЕКРОК ЈА СОЗДАДЕ ГЛОБАЛНАТА ЕНЕРГЕТСКА КРИЗА

Повеќето луѓе се збунети од тековната глобална енергетска криза, со цените на нафтата, гасот и јагленот истовремено зголемени, па дури и принудното затворање на големите…

Види повеќе КАКО ЛЕРИ ФИНК ОД БЛЕКРОК ЈА СОЗДАДЕ ГЛОБАЛНАТА ЕНЕРГЕТСКА КРИЗА
ЕВРОПЕЈЦИТЕ СЕ БУДАТ И ПОЧНУВААТ ДА ГО ГЛЕДААТ ЛУДИЛОТО НА ЕНЕРГЕТСКАТА КРИЗА ВОДЕНА ОД НЕКАКВА „ИДЕОЛОГИЈА“

ЕВРОПЕЈЦИТЕ СЕ БУДАТ И ПОЧНУВААТ ДА ГО ГЛЕДААТ ЛУДИЛОТО НА ЕНЕРГЕТСКАТА КРИЗА ВОДЕНА ОД НЕКАКВА „ИДЕОЛОГИЈА“

Германски европратеник го обвини Зелениот договор на Европската унија за предизвикување на актуелната енергетска криза, опишувајќи го климатскиот проект како „идеолошки управувано чудовиште“. Д-р Силвија…

Види повеќе ЕВРОПЕЈЦИТЕ СЕ БУДАТ И ПОЧНУВААТ ДА ГО ГЛЕДААТ ЛУДИЛОТО НА ЕНЕРГЕТСКАТА КРИЗА ВОДЕНА ОД НЕКАКВА „ИДЕОЛОГИЈА“
ЕВРОПА ЈА ЧЕКА ЕНЕРГЕТСКА КАТАСТРОФА И ТОА СЛЕДНАТА ГОДИНА, ТВРДАТ ДИРЕКТОРИ НА НАЈГОЛЕМИТЕ НАФТЕНИ КОМПАНИИ

ЕВРОПА ЈА ЧЕКА ЕНЕРГЕТСКА КАТАСТРОФА И ТОА СЛЕДНАТА ГОДИНА, ТВРДАТ ДИРЕКТОРИ НА НАЈГОЛЕМИТЕ НАФТЕНИ КОМПАНИИ

ЕУ е „во добра форма“ во однос на енергетските резерви оваа зима, меѓутоа, вистинскиот ризик од недостаток е пред нас во 2023 година, предупредија раководните европски…

Види повеќе ЕВРОПА ЈА ЧЕКА ЕНЕРГЕТСКА КАТАСТРОФА И ТОА СЛЕДНАТА ГОДИНА, ТВРДАТ ДИРЕКТОРИ НА НАЈГОЛЕМИТЕ НАФТЕНИ КОМПАНИИ
ЕНЕРГЕТСКАТА КРИЗА Е „НАЦИОНАЛНО ПОЛИТИЧКО ПОНИЖУВАЊЕ“ КОЕ ПРОИЗЛЕГУВА ОД ДЕЦЕНИСКАТА ЕНЕРГЕТСКА ПОЛИТИКА НА ЗЕЛЕНА ФАНТАЗИЈА

ЕНЕРГЕТСКАТА КРИЗА Е „НАЦИОНАЛНО ПОЛИТИЧКО ПОНИЖУВАЊЕ“ КОЕ ПРОИЗЛЕГУВА ОД ДЕЦЕНИСКАТА ЕНЕРГЕТСКА ПОЛИТИКА НА ЗЕЛЕНА ФАНТАЗИЈА

Тони Лоџ од Центарот за политички студии напиша во Телеграф остра критика за енергетската политика на Британија во изминатите неколку децении, со право нарекувајќи ја…

Види повеќе ЕНЕРГЕТСКАТА КРИЗА Е „НАЦИОНАЛНО ПОЛИТИЧКО ПОНИЖУВАЊЕ“ КОЕ ПРОИЗЛЕГУВА ОД ДЕЦЕНИСКАТА ЕНЕРГЕТСКА ПОЛИТИКА НА ЗЕЛЕНА ФАНТАЗИЈА
КОНТРОЛАТА НА ЦЕНАТА НА ЕНЕРГИЈАТА ВО ВЕЛИКА БРИТАНИЈА Е САМО УШТЕ ЕДЕН ДЕЛ ОД ГОЛЕМОТО РЕСЕТИРАЊЕ

КОНТРОЛАТА НА ЦЕНАТА НА ЕНЕРГИЈАТА ВО ВЕЛИКА БРИТАНИЈА Е САМО УШТЕ ЕДЕН ДЕЛ ОД ГОЛЕМОТО РЕСЕТИРАЊЕ

„Експертите“ тврдат дека инфлацијата ќе падне и економијата ќе закрепне поради ограничувањето на цените на енергијата, воведено од новата влада на Велика Британија. Мислам дека…

Види повеќе КОНТРОЛАТА НА ЦЕНАТА НА ЕНЕРГИЈАТА ВО ВЕЛИКА БРИТАНИЈА Е САМО УШТЕ ЕДЕН ДЕЛ ОД ГОЛЕМОТО РЕСЕТИРАЊЕ
ЕВРОПА СЕ СООЧУВА СО ЕНЕРГЕТСКА КАТАСТРОФА КОЈА ЌЕ СЕ ПРЕЛЕЕ ВО САД

ЕВРОПА СЕ СООЧУВА СО ЕНЕРГЕТСКА КАТАСТРОФА КОЈА ЌЕ СЕ ПРЕЛЕЕ ВО САД

Автор: Брендон Смит преку Alt–Market.us Иако ситуацијата постојано се менува, во моментов руската влада најави официјално затворање на ЦЕЛИОТ извоз на природен гас во Европа…

Види повеќе ЕВРОПА СЕ СООЧУВА СО ЕНЕРГЕТСКА КАТАСТРОФА КОЈА ЌЕ СЕ ПРЕЛЕЕ ВО САД
ЕНЕРГЕТСКИОТ АРМАГЕДОН НА ЕВРОПА ПОТЕКНУВА ОД БЕРЛИН И БРИСЕЛ, А НЕ ОД МОСКВА

ЕНЕРГЕТСКИОТ АРМАГЕДОН НА ЕВРОПА ПОТЕКНУВА ОД БЕРЛИН И БРИСЕЛ, А НЕ ОД МОСКВА

Извор: https://www.globalresearch.ca/europe-energy-armageddon-from-berlin-brussels-not-moscow/5792005 На 22 август пазарната цена на природниот гас кој се тргува на берзата во германскиот гасен центар THE (Trading Hub Europe) достигна ниво…

Види повеќе ЕНЕРГЕТСКИОТ АРМАГЕДОН НА ЕВРОПА ПОТЕКНУВА ОД БЕРЛИН И БРИСЕЛ, А НЕ ОД МОСКВА
ДАГ КЕЈСИ ЗА КОНТРОЛИРАНОТО УРИВАЊЕ НА РЕЗЕРВИТЕ НА ХРАНА И ЕНЕРГИЈА

ДАГ КЕЈСИ ЗА КОНТРОЛИРАНОТО УРИВАЊЕ НА РЕЗЕРВИТЕ НА ХРАНА И ЕНЕРГИЈА

Интервју со Даг Кејси, светски познат инвеститор и автор, чија книга „Кризно инвестирање“ беше број 1 на листата на најпродавани „Њујорк тајмс“ 29 последователни недели.…

Види повеќе ДАГ КЕЈСИ ЗА КОНТРОЛИРАНОТО УРИВАЊЕ НА РЕЗЕРВИТЕ НА ХРАНА И ЕНЕРГИЈА
„ЕВРОПА НА РАБОТ“: 70.000 ЧЕШКИ ДЕМОНСТРАНТИ ЈА ПРЕПЛАВИЈА ПРАГА ПОРАДИ ЕНЕРГЕТСКАТА КРИЗА (ВИДЕО)

„ЕВРОПА НА РАБОТ“: 70.000 ЧЕШКИ ДЕМОНСТРАНТИ ЈА ПРЕПЛАВИЈА ПРАГА ПОРАДИ ЕНЕРГЕТСКАТА КРИЗА (ВИДЕО)

Повеќе од 70.000 Чеси протестираат во Прага, главниот град, барајќи од владејачката коалиција да заземе неутрален став за војната во Украина за да се осигура…

Види повеќе „ЕВРОПА НА РАБОТ“: 70.000 ЧЕШКИ ДЕМОНСТРАНТИ ЈА ПРЕПЛАВИЈА ПРАГА ПОРАДИ ЕНЕРГЕТСКАТА КРИЗА (ВИДЕО)
ДАЛИ ВЛЕГОВМЕ ВО НОВИОТ „СРЕДЕН“ ВЕК?

ДАЛИ ВЛЕГОВМЕ ВО НОВИОТ „СРЕДЕН“ ВЕК?

Автор МН Гордон, преку EconomicPrism.com Економијата на САД веќе е во рецесија. Само податоците за Бруто Домашниот Производ (БДП) покажуваат дека економијата е намалена и…

Види повеќе ДАЛИ ВЛЕГОВМЕ ВО НОВИОТ „СРЕДЕН“ ВЕК?