ИЛОН МАСК ГО ПОДДРЖУВА ГУВЕРНЕРОТ НА ФЛОРИДА РОН ДЕСАНТИС ЗА ПРЕТСЕДАТЕЛСКИТЕ ИЗБОРИ ВО 2024

ИЛОН МАСК ГО ПОДДРЖУВА ГУВЕРНЕРОТ НА ФЛОРИДА РОН ДЕСАНТИС ЗА ПРЕТСЕДАТЕЛСКИТЕ ИЗБОРИ ВО 2024

Политичките експерти му даваат високи оценки на Десантис, кој се смета за потенцијален предизвикувач на поранешниот претседател Доналд Трамп меѓу републиканците за претседателските избори. Милијардерот…

Види повеќе ИЛОН МАСК ГО ПОДДРЖУВА ГУВЕРНЕРОТ НА ФЛОРИДА РОН ДЕСАНТИС ЗА ПРЕТСЕДАТЕЛСКИТЕ ИЗБОРИ ВО 2024
ИЛОН МАСК ИМ ПОРАЧА НА АМЕРИКАНЦИТЕ ДА ГЛАСААТ ЗА РЕПУБЛИКАНЦИТЕ (ФОТО)

ИЛОН МАСК ИМ ПОРАЧА НА АМЕРИКАНЦИТЕ ДА ГЛАСААТ ЗА РЕПУБЛИКАНЦИТЕ (ФОТО)

Извршниот директор на Тесла и сопственик на Твитер, Илон Маск, им препорача на Американците да гласаат за Републиканската партија на претстојните конгресни избори. „До слободоумните…

Види повеќе ИЛОН МАСК ИМ ПОРАЧА НА АМЕРИКАНЦИТЕ ДА ГЛАСААТ ЗА РЕПУБЛИКАНЦИТЕ (ФОТО)
ИЛОН МАСК ВЛЕЗЕ ВО СЕДИШТЕТО НА ТВИТЕР НОСЕЈЌИ МИЈАЛНИК (ВИДЕО)

ИЛОН МАСК ВЛЕЗЕ ВО СЕДИШТЕТО НА ТВИТЕР НОСЕЈЌИ МИЈАЛНИК (ВИДЕО)

Милијардерот Илон Маск во средата изјави дека влегува во канцеларијата на Twitter Inc (TVTR.N) во Сан Франциско, неколку дена пред истекот на судскиот рок за…

Види повеќе ИЛОН МАСК ВЛЕЗЕ ВО СЕДИШТЕТО НА ТВИТЕР НОСЕЈЌИ МИЈАЛНИК (ВИДЕО)
ИЛОН МАСК ПРЕДЛАГА МИРОВЕН ДОГОВОР ПОМЕЃУ РУСИЈА И УКРАИНА ВО 4 ТОЧКИ

ИЛОН МАСК ПРЕДЛАГА МИРОВЕН ДОГОВОР ПОМЕЃУ РУСИЈА И УКРАИНА ВО 4 ТОЧКИ

Извршниот директор на Spacex, Илон Маск, на својот Твитер профил го објави својот предлог за мировен договор меѓу Украина и Русија, кој содржи четири точки.…

Види повеќе ИЛОН МАСК ПРЕДЛАГА МИРОВЕН ДОГОВОР ПОМЕЃУ РУСИЈА И УКРАИНА ВО 4 ТОЧКИ