4 СЦЕНАРИЈА ЗА УКРАИНСКИОТ КОНФЛИКТ ПО ОБЕДИНУВАЊЕТО НА ЧЕТИРИТЕ УКРАИНСКИ РЕГИОНИ СО РУСИЈА

4 СЦЕНАРИЈА ЗА УКРАИНСКИОТ КОНФЛИКТ ПО ОБЕДИНУВАЊЕТО НА ЧЕТИРИТЕ УКРАИНСКИ РЕГИОНИ СО РУСИЈА

Овој развој ќе претставува промена на играта во украинскиот конфликт бидејќи нуклеарниот чадор на Москва природно ќе се протега над нејзините новоинкорпорирани региони, што пак…

Види повеќе 4 СЦЕНАРИЈА ЗА УКРАИНСКИОТ КОНФЛИКТ ПО ОБЕДИНУВАЊЕТО НА ЧЕТИРИТЕ УКРАИНСКИ РЕГИОНИ СО РУСИЈА
ПУТИН НАРЕДИ МОБИЛИЗАЦИЈА: „АКО ТРЕБА ЌЕ УПОТРЕБИМЕ И НУКЛЕАРНО ОРУЖЈЕ! ОВА НЕ Е БЛЕФ!“

ПУТИН НАРЕДИ МОБИЛИЗАЦИЈА: „АКО ТРЕБА ЌЕ УПОТРЕБИМЕ И НУКЛЕАРНО ОРУЖЈЕ! ОВА НЕ Е БЛЕФ!“

Мерката ќе важи за припадниците на резервните сили и за оние со воено искуство. Рускиот претседател Владимир Путин најави делумна воена мобилизација за време на…

Види повеќе ПУТИН НАРЕДИ МОБИЛИЗАЦИЈА: „АКО ТРЕБА ЌЕ УПОТРЕБИМЕ И НУКЛЕАРНО ОРУЖЈЕ! ОВА НЕ Е БЛЕФ!“
ШТО Е ОВА АКО НЕ ФАШИЗАМ?! ПРЕТСЕДАТЕЛОТ НА ЛАТВИЈА ВЕЛИ ДЕКА РУСИТЕ ТРЕБА ДА БИДАТ „ИЗОЛИРАНИ“ ОД ОПШТЕСТВОТО

ШТО Е ОВА АКО НЕ ФАШИЗАМ?! ПРЕТСЕДАТЕЛОТ НА ЛАТВИЈА ВЕЛИ ДЕКА РУСИТЕ ТРЕБА ДА БИДАТ „ИЗОЛИРАНИ“ ОД ОПШТЕСТВОТО

Етничките Руси кои не се лојални на латвиската влада треба да бидат „изолирани од општеството“, тврдеше претседателот на земјата Егилс Левитс во интервју за радио…

Види повеќе ШТО Е ОВА АКО НЕ ФАШИЗАМ?! ПРЕТСЕДАТЕЛОТ НА ЛАТВИЈА ВЕЛИ ДЕКА РУСИТЕ ТРЕБА ДА БИДАТ „ИЗОЛИРАНИ“ ОД ОПШТЕСТВОТО
РУСИТЕ ГО ЗАПЛЕНИЈА АМЕРИКАНСКОТО ОРУЖЈЕ ОД УКРАИНА И СЕГА СИ ГО ПРИКАЖУВААТ ПО ИЗЛОЖБИ (ФОТО)

РУСИТЕ ГО ЗАПЛЕНИЈА АМЕРИКАНСКОТО ОРУЖЈЕ ОД УКРАИНА И СЕГА СИ ГО ПРИКАЖУВААТ ПО ИЗЛОЖБИ (ФОТО)

На форумот Армија-2022 во Москва беше отворена изложба на оружје и опрема заробени за време на Специјалната воена операција во Украина. Меѓу експонатите може да…

Види повеќе РУСИТЕ ГО ЗАПЛЕНИЈА АМЕРИКАНСКОТО ОРУЖЈЕ ОД УКРАИНА И СЕГА СИ ГО ПРИКАЖУВААТ ПО ИЗЛОЖБИ (ФОТО)
(ХИТ ВИДЕО) АМЕРИКАНЦИ СЕ ОБИДУВААТ ДА ГИ НАЈДАТ РУСИЈА И УКРАИНА НА КАРТА

(ХИТ ВИДЕО) АМЕРИКАНЦИ СЕ ОБИДУВААТ ДА ГИ НАЈДАТ РУСИЈА И УКРАИНА НА КАРТА

Поради нивото на интелигенција присутно на следното видео, можеби требаше да додадеме и „ВОЗНЕМИРУВАЧКО“ во насловот… Еден тип дури и бара Американците да пратат бродови…

Види повеќе (ХИТ ВИДЕО) АМЕРИКАНЦИ СЕ ОБИДУВААТ ДА ГИ НАЈДАТ РУСИЈА И УКРАИНА НА КАРТА
И ПОКРАЈ ПРИТИСОЦИТЕ НА ЗЕЛЕНСКИ, АМНЕСТИ ИНТЕРНЕШНЕЛ ОСТАНУВА НА СВОЈОТ СТАВ ДЕКА УКРАИНА НАМЕРНО ГИ КОРИСТИ ЦИВИЛИТЕ КАКО ЖИВ ШТИТ

И ПОКРАЈ ПРИТИСОЦИТЕ НА ЗЕЛЕНСКИ, АМНЕСТИ ИНТЕРНЕШНЕЛ ОСТАНУВА НА СВОЈОТ СТАВ ДЕКА УКРАИНА НАМЕРНО ГИ КОРИСТИ ЦИВИЛИТЕ КАКО ЖИВ ШТИТ

Извештајот за кршењето на хуманитарното право од Украина беше заснован на „обемна истрага“, тврди невладината организација. Амнести интернешенел во петокот соопшти дека стои зад извештајот…

Види повеќе И ПОКРАЈ ПРИТИСОЦИТЕ НА ЗЕЛЕНСКИ, АМНЕСТИ ИНТЕРНЕШНЕЛ ОСТАНУВА НА СВОЈОТ СТАВ ДЕКА УКРАИНА НАМЕРНО ГИ КОРИСТИ ЦИВИЛИТЕ КАКО ЖИВ ШТИТ
АМЕРИКАНСКИОТ ЕКОНОМИСТ ЏЕФРИ САКС: „УКРАИНА ЌЕ ИСЧЕЗНЕ ОД МАПАТА ИЛИ ЌЕ ЗАПОЧНЕ ТРЕТА СВЕТСКА ВОЈНА“

АМЕРИКАНСКИОТ ЕКОНОМИСТ ЏЕФРИ САКС: „УКРАИНА ЌЕ ИСЧЕЗНЕ ОД МАПАТА ИЛИ ЌЕ ЗАПОЧНЕ ТРЕТА СВЕТСКА ВОЈНА“

Меѓу добро познатите Американци кои не се согласуваат со официјалната верзија на Белата куќа за настаните во Украина, уште едно сериозно дополнување: економистот Џефри Сакс…

Види повеќе АМЕРИКАНСКИОТ ЕКОНОМИСТ ЏЕФРИ САКС: „УКРАИНА ЌЕ ИСЧЕЗНЕ ОД МАПАТА ИЛИ ЌЕ ЗАПОЧНЕ ТРЕТА СВЕТСКА ВОЈНА“
МИНИСТЕРСТВОТО ЗА ОДБРАНА НА РУСИЈА: НОЌВА ПОГОДИВМЕ 12 ПОЗИЦИИ НА УКРАИНСКАТА АРМИЈА!

МИНИСТЕРСТВОТО ЗА ОДБРАНА НА РУСИЈА: НОЌВА ПОГОДИВМЕ 12 ПОЗИЦИИ НА УКРАИНСКАТА АРМИЈА!

Руската армија уништи два системи С-300 во Украина. Руската армија во текот на ноќта уништи два системи С-300 и радарска позиција во регионот Суми, изјави…

Види повеќе МИНИСТЕРСТВОТО ЗА ОДБРАНА НА РУСИЈА: НОЌВА ПОГОДИВМЕ 12 ПОЗИЦИИ НА УКРАИНСКАТА АРМИЈА!