kina amerika tajvan

КИНА БАРА АМЕРИКА ДА ГИ ПРЕКИНЕ КОНТАКТИТЕ СО ТАЈВАН

Кина се противи на каков било контакт меѓу САД и Тајван, изјави портпаролот на кинеското Министерство за надворешни работи Ванг Венбин. „Кина секогаш се противи…

Види повеќе КИНА БАРА АМЕРИКА ДА ГИ ПРЕКИНЕ КОНТАКТИТЕ СО ТАЈВАН
jp morgan

ЈП МОРГАН – ВО АМЕРИКА ДОАЃА НЕШТО ”МНОГУ ПОЛОШО” ОД РЕЦЕСИЈАТА

Банката од Волстрит издаде страшно предупредување за американската економија. Шефот на банкарскиот гигант од Волстрит, JPMorgan Chase, Џејми Дајмон, ги предупреди инвеститорите за веројатноста за…

Види повеќе ЈП МОРГАН – ВО АМЕРИКА ДОАЃА НЕШТО ”МНОГУ ПОЛОШО” ОД РЕЦЕСИЈАТА
pentagon ukraina

ПЕНТАГОН АНГАЖИРА ПЛАТЕНИЧКА ВОЈСКА НА СИТЕ ФРОНТОВИ ВО УКРАИНА

Украинските сили „ја имаат американската војска на своја страна“ од почетокот на конфликтот со Русија, изјави за магазинот Causeur „добро поставен аналитичар“ од француското разузнавање.…

Види повеќе ПЕНТАГОН АНГАЖИРА ПЛАТЕНИЧКА ВОЈСКА НА СИТЕ ФРОНТОВИ ВО УКРАИНА
centri za razladuvanje

ВО АМЕРИКА СЕ ОТВОРААТ ”ЛОГОРИ” ЗА РАЗЛАДУВАЊЕ ПОРАДИ Т.Н. КЛИМАТСКИ ПРОМЕНИ

Локалните власти ширум САД ги упатуваат граѓаните во климатизирани „центри за ладење“ бидејќи нацијата се соочува со невиден топлотен бран. Високите температури ги натераа државните…

Види повеќе ВО АМЕРИКА СЕ ОТВОРААТ ”ЛОГОРИ” ЗА РАЗЛАДУВАЊЕ ПОРАДИ Т.Н. КЛИМАТСКИ ПРОМЕНИ
kadirov specijalna operacija

КАДИРОВ: СПЕЦИЈАЛНАТА ОПЕРАЦИЈА ДА ПРОДОЛЖИ СЕ ДОДЕКА АМЕРИКАНЦИТЕ НЕ СЕ ИЗВИНАТ И НЕ ГИ УКИНАТ САНКЦИИТЕ

Специјалната операција во Украина треба да продолжи додека САД и западните земји не ги укинат санкциите кон Русија и не се извинат, изјави шефот на…

Види повеќе КАДИРОВ: СПЕЦИЈАЛНАТА ОПЕРАЦИЈА ДА ПРОДОЛЖИ СЕ ДОДЕКА АМЕРИКАНЦИТЕ НЕ СЕ ИЗВИНАТ И НЕ ГИ УКИНАТ САНКЦИИТЕ
АМЕРИКА ПРИЗНА: „НЕМАМЕ СТРАТЕГИЈА“

АМЕРИКА ПРИЗНА: „НЕМАМЕ СТРАТЕГИЈА“

Американскиот државен секретар Ентони Блинкен денеска изјави за новинарите дека САД немаат стратегија за промена на режимот во Русија. Блинкен, наводно, го коментирал тоа по…

Види повеќе АМЕРИКА ПРИЗНА: „НЕМАМЕ СТРАТЕГИЈА“
nato vs rusija

ДОКУМЕНТИТЕ НА ВИКИЛИКС ОТКРИВААТ: АМЕРИКАНЦИТЕ УШТЕ ОД 2008 ГОДИНА ЗНАЕЛЕ ДЕКА ЧЛЕНСТВОТО НА УКРАИНА ВО НАТО ЌЕ ПРЕДИЗВИКА ВОЈНА (ВИДЕО)

Извештајот на поранешниот американски амбасадор во Москва од 2008 година, објавен од Викиликс, покажува дека САД биле и тоа како свесни за последиците што може…

Види повеќе ДОКУМЕНТИТЕ НА ВИКИЛИКС ОТКРИВААТ: АМЕРИКАНЦИТЕ УШТЕ ОД 2008 ГОДИНА ЗНАЕЛЕ ДЕКА ЧЛЕНСТВОТО НА УКРАИНА ВО НАТО ЌЕ ПРЕДИЗВИКА ВОЈНА (ВИДЕО)
rusija amerika

УДАРНО – АМЕРИКАНЦИТЕ ПРЕКУ ПТИЦИ ПЛАНИРААТ ДА ШИРАТ ОПАСНИ KOPОНА ВИРУСИ НА ДЕЛОВИ ОД РУСИЈА И ДРУГИТЕ ЕВРОПСКИ ЗЕМЈИ?!

Биолабораториите финансирани од САД во Украина спроведоа истражување за коронавирусот на лилјаците, соопшти руското Министерство за одбрана. Американските власти претходно признаа дека во Украина има…

Види повеќе УДАРНО – АМЕРИКАНЦИТЕ ПРЕКУ ПТИЦИ ПЛАНИРААТ ДА ШИРАТ ОПАСНИ KOPОНА ВИРУСИ НА ДЕЛОВИ ОД РУСИЈА И ДРУГИТЕ ЕВРОПСКИ ЗЕМЈИ?!