ШТО МУ ОДГОВОРИ МЕРКЕЛ НА ЗЕЛЕНСКИ?!

ШТО МУ ОДГОВОРИ МЕРКЕЛ НА ЗЕЛЕНСКИ?!

Поранешната германска канцеларка Ангела Меркел останува на одлуката на НАТО од 2008 година да не ја прифати Украина во алијансата. Претходно, украинскиот претседател Володимир Зеленски…

Види повеќе ШТО МУ ОДГОВОРИ МЕРКЕЛ НА ЗЕЛЕНСКИ?!