АПАСИЕВ: „ЗА АМИН НА ФАЛЦ-ПОПИСОТ, УСТАВЕН СУД ЌЕ ДОБИЕ ПОКЛОН 10 ЛАП-ТОПИ LENOVO ОД ДРЖАВНИОТ ЗАВОД ЗА СТАТИСТИКА“

АПАСИЕВ: „ЗА АМИН НА ФАЛЦ-ПОПИСОТ, УСТАВЕН СУД ЌЕ ДОБИЕ ПОКЛОН 10 ЛАП-ТОПИ LENOVO ОД ДРЖАВНИОТ ЗАВОД ЗА СТАТИСТИКА“

Пратеникот во македонското собрание и лидер на Левица, Димитар Апасиев, во своето најново Фејсбук обраќање повторно „удри“ на корумпираноста на судската власт во државава: „За…

Види повеќе АПАСИЕВ: „ЗА АМИН НА ФАЛЦ-ПОПИСОТ, УСТАВЕН СУД ЌЕ ДОБИЕ ПОКЛОН 10 ЛАП-ТОПИ LENOVO ОД ДРЖАВНИОТ ЗАВОД ЗА СТАТИСТИКА“
апасиев средба руски амбасадор

АПАСИЕВ ИМАЛ „СРДЕЧНА СРЕДБА“ СО РУСКИОТ АМБАСАДОР, РАЗГОВАРАЛЕ ЗА „НЕПРОМИСЛЕНИТЕ“ ИЗЈАВИ НА БУЈАР ОСМАНИ

Во Собранието денеска пратениците на Левица, Димитар Апасиев и Борислав Крмов оствариле средба со рускиот амбасадор во земјава, Сергеј Баздникин, соопшти партијата. Тие, како што соопштија од Левица, разговарале за…

Види повеќе АПАСИЕВ ИМАЛ „СРДЕЧНА СРЕДБА“ СО РУСКИОТ АМБАСАДОР, РАЗГОВАРАЛЕ ЗА „НЕПРОМИСЛЕНИТЕ“ ИЗЈАВИ НА БУЈАР ОСМАНИ