azov

РУСКИ ИСТРАЖУВАЧИ ПРОНАЈДОА ФОТОГРАФИИ ОД УБИЕНИ ЦИВИЛИ ВО ТЕЛЕФОНИТЕ НА ЧЛЕНОВИТЕ НА АЗОВ

Рускиот истражен комитет денеска соопшти дека истражителите, покрај кукастите крстови и портретите на Хитлер, пронашле фотографии од цивили кои станале нивни жртви во мобилните телефони…

Види повеќе РУСКИ ИСТРАЖУВАЧИ ПРОНАЈДОА ФОТОГРАФИИ ОД УБИЕНИ ЦИВИЛИ ВО ТЕЛЕФОНИТЕ НА ЧЛЕНОВИТЕ НА АЗОВ
predavanje azov

МЕЈНСТРИМ МЕДИУМИТЕ ГО ПРИКРИВААТ ПРЕДАВАЊЕТО НА УКРАИНСКИОТ АЗОВ ВО МАРИУПОЛ

264 украински војници, меѓу кои 53 тешко повредени, им се предадоа на руските сили во понеделникот по повеќемесечниот престој во фабриката за железо и челик…

Види повеќе МЕЈНСТРИМ МЕДИУМИТЕ ГО ПРИКРИВААТ ПРЕДАВАЊЕТО НА УКРАИНСКИОТ АЗОВ ВО МАРИУПОЛ
(ВИДЕО) ЛУЃЕТО ГИ ИСПРАЌААТ СО РАКОПЛЕСКАЊЕ: ПОГЛЕДНЕТЕ КАКО ЕЛИТНИОТ РУСКИ БАТАЛЈОН „СОМАЛИЈА“ СЕ УПАТУВА ВО КОНЕЧНА БИТКА СО НЕО-НАЦИСТИТЕ ОД МАРИУПОЛ

(ВИДЕО) ЛУЃЕТО ГИ ИСПРАЌААТ СО РАКОПЛЕСКАЊЕ: ПОГЛЕДНЕТЕ КАКО ЕЛИТНИОТ РУСКИ БАТАЛЈОН „СОМАЛИЈА“ СЕ УПАТУВА ВО КОНЕЧНА БИТКА СО НЕО-НАЦИСТИТЕ ОД МАРИУПОЛ

Јуришниот баталјон на ДНР „Сомалија“ тргнува во конечен марш низ Мариупол до фабриката „Азовстал“, каде се кријат последните припадници на нео-нацистичкиот „Азов“ во градот. Жителите…

Види повеќе (ВИДЕО) ЛУЃЕТО ГИ ИСПРАЌААТ СО РАКОПЛЕСКАЊЕ: ПОГЛЕДНЕТЕ КАКО ЕЛИТНИОТ РУСКИ БАТАЛЈОН „СОМАЛИЈА“ СЕ УПАТУВА ВО КОНЕЧНА БИТКА СО НЕО-НАЦИСТИТЕ ОД МАРИУПОЛ
lancester intervju na ukrainci

ФАШИСТИТЕ ОД АЗОВ УБИВААТ САМО ЦИВИЛИ, ДА НЕ БЕА РУСИТЕ ЌЕ УМРЕВМЕ ОД ГЛАД – СВЕДОЧАТ УКРАИНЦИТЕ НА АМЕРИКАНСКИ НОВИНАР (ВИДЕО)

Патрик Ланкастер, независен новинар и ветеран на американската морнарица, е во Мариупол, Украина, за да известува за бруталните конфликти што се случуваат на теренот. Ланкастер…

Види повеќе ФАШИСТИТЕ ОД АЗОВ УБИВААТ САМО ЦИВИЛИ, ДА НЕ БЕА РУСИТЕ ЌЕ УМРЕВМЕ ОД ГЛАД – СВЕДОЧАТ УКРАИНЦИТЕ НА АМЕРИКАНСКИ НОВИНАР (ВИДЕО)
azov hilikopteri

СОБОРЕНИ УШТЕ ДВА ХEЛИКОПТЕРИ MI-8 ЗА ЕВАКУАЦИЈА НА ВОДАЧИТЕ НА АЗОВ! МАРИУПОЛ ЌЕ БИДЕ СЛОБОДЕН ОД НАЦИОНАЛИСТИТЕ

Руската војска уништи украинска командна станица на територијална одбранбена единица, складиште за гориво и фабрика за поправка на оклопни возила во високопрецизен ракетен напад, а…

Види повеќе СОБОРЕНИ УШТЕ ДВА ХEЛИКОПТЕРИ MI-8 ЗА ЕВАКУАЦИЈА НА ВОДАЧИТЕ НА АЗОВ! МАРИУПОЛ ЌЕ БИДЕ СЛОБОДЕН ОД НАЦИОНАЛИСТИТЕ
РУСИТЕ УАПСИЛЕ 60 ПРИВРЗАНИЦИ НА УКРАИНСКО НЕО-НАЦИСТИЧКО ДВИЖЕЊЕ

РУСИТЕ УАПСИЛЕ 60 ПРИВРЗАНИЦИ НА УКРАИНСКО НЕО-НАЦИСТИЧКО ДВИЖЕЊЕ

Руската Федерална служба за безбедност (ФСБ) денеска соопшти дека во акции спроведени во 23 региони низ Русија уапсила 60 приврзаници на украинска „нео-нацистичка“ организација, како…

Види повеќе РУСИТЕ УАПСИЛЕ 60 ПРИВРЗАНИЦИ НА УКРАИНСКО НЕО-НАЦИСТИЧКО ДВИЖЕЊЕ
(ВИДЕО) ОБИЧНИОТ УКРАИНСКИ НАРОД САКА ДА ГО ЛИЧНУВА ВОДАЧОТ НА НАЦИСТИЧКИОТ АЗОВ, ФАТЕН ОД РУСКАТА ВОЈСКА!

(ВИДЕО) ОБИЧНИОТ УКРАИНСКИ НАРОД САКА ДА ГО ЛИЧНУВА ВОДАЧОТ НА НАЦИСТИЧКИОТ АЗОВ, ФАТЕН ОД РУСКАТА ВОЈСКА!

Водачот на Азов, криминалец кој дошол да убива Руси од Западна Украина е фатен! Тој наредил гранатирање згради каде што живееле цивили, каде што немало…

Види повеќе (ВИДЕО) ОБИЧНИОТ УКРАИНСКИ НАРОД САКА ДА ГО ЛИЧНУВА ВОДАЧОТ НА НАЦИСТИЧКИОТ АЗОВ, ФАТЕН ОД РУСКАТА ВОЈСКА!
ВИДЕО: УКРАИНСКИТЕ НАЦИСТИ БЕГААТ ЗА ПОЛСКА

ВИДЕО: УКРАИНСКИТЕ НАЦИСТИ БЕГААТ ЗА ПОЛСКА

На социјалните мрежи се обрати украинскиот нацист од нацистичкиот баталјон „Азов“, Артјом Бонов. „Луѓе, сите знаат дека Бонов отиде во Полска. Конечно стигнав до е*****…

Види повеќе ВИДЕО: УКРАИНСКИТЕ НАЦИСТИ БЕГААТ ЗА ПОЛСКА
(ВОЗНЕМИРУВАЧКО ВИДЕО) АЗОВЦИТЕ ТЕРОРИЗИРААТ ЦИВИЛИ ВО ДНЕПРОПЕТРОВСК

(ВОЗНЕМИРУВАЧКО ВИДЕО) АЗОВЦИТЕ ТЕРОРИЗИРААТ ЦИВИЛИ ВО ДНЕПРОПЕТРОВСК

Вознемирувачко видео на социјалните мрежи објави поранешниот новинар на Би-Би-Си, Мајид Наваз. На видеото се гледаат неколку припадници на украинскиот нацистички баталјон Азов вооружани до…

Види повеќе (ВОЗНЕМИРУВАЧКО ВИДЕО) АЗОВЦИТЕ ТЕРОРИЗИРААТ ЦИВИЛИ ВО ДНЕПРОПЕТРОВСК
(ВИДЕО) АЗОВ МУ СЕ ЗАКАНИЛЕ НА ЗЕЛЕНСКИ! ЕКС АМЕРИКАНСКИ РАЗУЗНАВАЧ: „ЗАПАДОТ ОБУЧУВАШЕ УКРАИНСКИ СИМПАТИЗЕРИ НА НЕОНАЦИЗАМ!“

(ВИДЕО) АЗОВ МУ СЕ ЗАКАНИЛЕ НА ЗЕЛЕНСКИ! ЕКС АМЕРИКАНСКИ РАЗУЗНАВАЧ: „ЗАПАДОТ ОБУЧУВАШЕ УКРАИНСКИ СИМПАТИЗЕРИ НА НЕОНАЦИЗАМ!“

Поранешниот разузнавач на Маринскиот корпус, Скот Ритер тврди дека американската војска обучувала симпатизери на неонацизам во Украина, и со тоа се придонело за за нивното…

Види повеќе (ВИДЕО) АЗОВ МУ СЕ ЗАКАНИЛЕ НА ЗЕЛЕНСКИ! ЕКС АМЕРИКАНСКИ РАЗУЗНАВАЧ: „ЗАПАДОТ ОБУЧУВАШЕ УКРАИНСКИ СИМПАТИЗЕРИ НА НЕОНАЦИЗАМ!“