novak dzokovic

НОВАК ЃОКОВИЌ ЗА СПОРТСKИТЕ САНКЦИИ: НЕ СЕ СОГЛАСУВАМ СО ЗАБРАНАТА ЗА РУСИТЕ И БЕЛОРУСИТЕ, ТОА НЕ Е ЧЕСНО

Најдобриот српски тенисер Новак Ѓоковиќ денеска на прес-конференцијата во Лондон изјави дека мотив на претстојниот Вимблдон ќе биде тоа што американските власти не му дозволуваат…

Види повеќе НОВАК ЃОКОВИЌ ЗА СПОРТСKИТЕ САНКЦИИ: НЕ СЕ СОГЛАСУВАМ СО ЗАБРАНАТА ЗА РУСИТЕ И БЕЛОРУСИТЕ, ТОА НЕ Е ЧЕСНО
evropska komisija

ЕВРОПСКАТА КОМИСИЈА ГИ СУСПЕНДИРАШЕ СИТЕ ПРОЕКТИ СО РУСИЈА И БЕЛОРУСИЈА

Европската комисија ги суспендираше сите проекти што земјите од Европската Унија ги имаа со Русија и Белорусија, а кои се кофинансирани од фондовите на ЕУ,…

Види повеќе ЕВРОПСКАТА КОМИСИЈА ГИ СУСПЕНДИРАШЕ СИТЕ ПРОЕКТИ СО РУСИЈА И БЕЛОРУСИЈА
ЛУКАШЕНКО: ЗЕЛЕНСКИ НЕ Е НЕЗАВИСЕН, СО НЕГО КОМАНДУВААТ БАЈДЕН И БОРИС ЏОНСОН, ВОЈНАТА НЕМАШЕ ДА СЕ СЛУЧИ АКО СССР ОПСТАНЕШЕ

ЛУКАШЕНКО: ЗЕЛЕНСКИ НЕ Е НЕЗАВИСЕН, СО НЕГО КОМАНДУВААТ БАЈДЕН И БОРИС ЏОНСОН, ВОЈНАТА НЕМАШЕ ДА СЕ СЛУЧИ АКО СССР ОПСТАНЕШЕ

Лукашенко: Зеленски не е независен, со него командуваат Бајден и Борис Џонсон, војната немаше да се случи ако СССР опстанеше Белорускиот претседател Александар Лукашенко изјави денеска…

Види повеќе ЛУКАШЕНКО: ЗЕЛЕНСКИ НЕ Е НЕЗАВИСЕН, СО НЕГО КОМАНДУВААТ БАЈДЕН И БОРИС ЏОНСОН, ВОЈНАТА НЕМАШЕ ДА СЕ СЛУЧИ АКО СССР ОПСТАНЕШЕ