bil gejts i pratenje

БИЛ ГЕЈТС СЕ ЗАЛАГА ЗА „СИГУРНИ ИЗВОРИ“, ТОЈ ИМА ГРУПА НА ЛИЦА КОЈА ПРАТИ ШТО ЛУЃЕТО ПИШУВААТ ЗА НЕГО НА МРЕЖИТЕ

За време на појавувањето на настанот„ Голмани 2022“, инвеститорот и „филантроп“ Бил Гејтс се пожали на „дезинформациите“ што се шират за него во време на…

Види повеќе БИЛ ГЕЈТС СЕ ЗАЛАГА ЗА „СИГУРНИ ИЗВОРИ“, ТОЈ ИМА ГРУПА НА ЛИЦА КОЈА ПРАТИ ШТО ЛУЃЕТО ПИШУВААТ ЗА НЕГО НА МРЕЖИТЕ
eu ima se pomalku pari poradi ukraina

БИЛ ГЕЈТС – ЕУ ИМА СЕ ПОМАЛКУ ПАРИ ПОРАДИ УКРАИНА

Цената на украинскиот конфликт ги исцрпува резервите за помош на богатите европски земји и ја поткопува нивната способност да ги исполнат развојните цели на ОН,…

Види повеќе БИЛ ГЕЈТС – ЕУ ИМА СЕ ПОМАЛКУ ПАРИ ПОРАДИ УКРАИНА
protesti indija

ИНДИЈА: ПРОТЕСТИ ПРОТИВ СЗО И БИЛ ГЕЈТС ШИРУМ ЗЕМЈАТА: „НАПУШТЕТЕ ЈА ИНДИЈА“ (ВИДЕО)

Движењето „Разбуди се Индија“ организираше протести во Мумбаи со јасна порака до Светската здравствена организација и главниот финансиер на оваа организација Бил Гејтс со порака…

Види повеќе ИНДИЈА: ПРОТЕСТИ ПРОТИВ СЗО И БИЛ ГЕЈТС ШИРУМ ЗЕМЈАТА: „НАПУШТЕТЕ ЈА ИНДИЈА“ (ВИДЕО)
nova pandemija

БИЛ ГЕЈТС: ЌЕ ИМА НОВА ЧУМА!

Милијардерот Бил Гејтс вели дека има 50 отсто шанси следната пандемија да биде предизвикана од климатските промени предизвикани од човекот или дека таа намерно ќе…

Види повеќе БИЛ ГЕЈТС: ЌЕ ИМА НОВА ЧУМА!
bil gejts

ДАЛИ БИЛ ГЕЈТС ЛАЖНО СЕ ЗАРАЗИ ЗА ДА ГО ИЗЈАВИ ОВА? НЕКОИ ТВРДЕЊА ЗА МЕНЕ СЕ ЛУДИ, KOPOНАТА Е МОЈ ЛИЧЕН НЕПРИЈАТЕЛ

Основачот на Мајкрософт, Бил Гејтс, главен финансиер на СЗО и сопственик на акции во неколку фармацевтски компании, рече дека го гледа кoронавируcот како личен непријател…

Види повеќе ДАЛИ БИЛ ГЕЈТС ЛАЖНО СЕ ЗАРАЗИ ЗА ДА ГО ИЗЈАВИ ОВА? НЕКОИ ТВРДЕЊА ЗА МЕНЕ СЕ ЛУДИ, KOPOНАТА Е МОЈ ЛИЧЕН НЕПРИЈАТЕЛ
БИЛ ГЕЈТС ПОЗИТИВЕН НА KOBИД 19!!! МУ ПОСАКУВАМЕ...

БИЛ ГЕЈТС ПОЗИТИВЕН НА KOBИД 19!!! МУ ПОСАКУВАМЕ…

Милијардерот „филантроп“, иницијатор на корона и климатската хистерија, најголемиот донатор на СЗО и еден од основачите на Мајкрософт, Бил Гејтс, вчера вечерта изјави дека е…

Види повеќе БИЛ ГЕЈТС ПОЗИТИВЕН НА KOBИД 19!!! МУ ПОСАКУВАМЕ…
bil gejts za dezinformaciite za vakcinata

БИЛ ГЕЈТС СОЗДАВА ГРУПА ОД 3000 ЛИЦА КОИ БИ ГИ УНИШТИЛЕ ”ДЕЗИНФОРМАЦИИТЕ ЗА BAKЦИHAТА” НА СОЦИЈАЛНИТЕ МРЕЖИ

Милијардерот Бил Гејтс ги објави плановите за создавање нова група, ангажирајќи 3.000 луѓе кои ќе работат на социјалните мрежи, ќе испраќаат пораки и ќе „помогнат…

Види повеќе БИЛ ГЕЈТС СОЗДАВА ГРУПА ОД 3000 ЛИЦА КОИ БИ ГИ УНИШТИЛЕ ”ДЕЗИНФОРМАЦИИТЕ ЗА BAKЦИHAТА” НА СОЦИЈАЛНИТЕ МРЕЖИ
bil gejts za potekloto na kovid

БИЛ ГЕЈТС ВЕЛИ ДЕКА Е ЈАСНО ДЕКА KOBИД 19 ПОТЕКНУВА ОД ЛИЛЈАЦИ, А ЗА ТОА СЕ ВИНОВНИ КЛИМАТСКИТЕ ПРОМЕНИ

Бил Гејтс вели дека е „сосема јасно“ дека KOBИД-19 потекнува од лилјаци, со што ја отфрла теоријата за потеклото од лабораторијата и ги обвинува „климатските…

Види повеќе БИЛ ГЕЈТС ВЕЛИ ДЕКА Е ЈАСНО ДЕКА KOBИД 19 ПОТЕКНУВА ОД ЛИЛЈАЦИ, А ЗА ТОА СЕ ВИНОВНИ КЛИМАТСКИТЕ ПРОМЕНИ
БИЛ ГЕЈТС: „ЧУДНО МИ Е ДЕКА ЛУЃЕТО НЕ МЕ САКААТ, СПАСИВ ДЕСЕТИЦИ МИЛИОНИ ЖИВОТИ!“

БИЛ ГЕЈТС: „ЧУДНО МИ Е ДЕКА ЛУЃЕТО НЕ МЕ САКААТ, СПАСИВ ДЕСЕТИЦИ МИЛИОНИ ЖИВОТИ!“

Додека го промовираше „решението“ на глобалната влада за „превенција на пандемии“ на конференцијата TED Talk оваа недела, Бил Гејтс ги коментираше „теориите на заговор“ за…

Види повеќе БИЛ ГЕЈТС: „ЧУДНО МИ Е ДЕКА ЛУЃЕТО НЕ МЕ САКААТ, СПАСИВ ДЕСЕТИЦИ МИЛИОНИ ЖИВОТИ!“
vakcina koja se siri kako virus

ЗОМБИ ИЛИ ЧУМА? БИЛ ГЕЈТС ГО ФИНАНСИРА РАЗВОЈОТ НА BAKЦИНА КОЈА СЕ ШИРИ КАКО BИРУC НА НЕBAKЦИНИPAHИТЕ ЛИЦА

Озлогласената Фондација Бил и Мелинда Гејтс го полни буџетот на Американскиот национален институт за здравство (NIH) за развој на ново истражување, кое е вaкцина без…

Види повеќе ЗОМБИ ИЛИ ЧУМА? БИЛ ГЕЈТС ГО ФИНАНСИРА РАЗВОЈОТ НА BAKЦИНА КОЈА СЕ ШИРИ КАКО BИРУC НА НЕBAKЦИНИPAHИТЕ ЛИЦА