bolsonaro za tramp

БОЛСОНАРО: НЕМАШЕ ДА ИМА ВОЈНА ВО УКРАИНА ДОКОЛКУ ТРАМП БЕШЕ ПРЕТСЕДАТЕЛ

Бразилскиот претседател Жаир Болсонаро изјави дека се согласува со некои кои мислат дека војната во Украина немаше да се случи доколку поранешниот американски претседател Доналд…

Види повеќе БОЛСОНАРО: НЕМАШЕ ДА ИМА ВОЈНА ВО УКРАИНА ДОКОЛКУ ТРАМП БЕШЕ ПРЕТСЕДАТЕЛ