И ЗА ОВА СМЕ ИМ ВИНОВНИ: МАКЕДОНСКИТЕ ЈАГНИЊА ГИ ЗАГРОЗУВАЛЕ ОДГЛЕДУВАЧИТЕ НА ОВЦИ ВО БУГАРИЈА

И ЗА ОВА СМЕ ИМ ВИНОВНИ: МАКЕДОНСКИТЕ ЈАГНИЊА ГИ ЗАГРОЗУВАЛЕ ОДГЛЕДУВАЧИТЕ НА ОВЦИ ВО БУГАРИЈА

Бизнисот на одгледувачите на овци во Бугарија е загрозен од евтиното јагнешко месо на бугарскиот пазар увезено од Македонија, јавува софиската телевизија БТВ. Телевизијата посочува…

Види повеќе И ЗА ОВА СМЕ ИМ ВИНОВНИ: МАКЕДОНСКИТЕ ЈАГНИЊА ГИ ЗАГРОЗУВАЛЕ ОДГЛЕДУВАЧИТЕ НА ОВЦИ ВО БУГАРИЈА
ОД ДЕНЕСКА ВО БУГАРИЈА СЕ ОТФРЛА „BAKЦИНАЛНИОТ СЕРТИФИКАТ“

ОД ДЕНЕСКА ВО БУГАРИЈА СЕ ОТФРЛА „BAKЦИНАЛНИОТ СЕРТИФИКАТ“

Од 21 март е отфрлен условот за т.н. „зелен сертификат“ за сите активности и настани во Бугарија, досега ограничен, јави дописникот на МИА од Софија.…

Види повеќе ОД ДЕНЕСКА ВО БУГАРИЈА СЕ ОТФРЛА „BAKЦИНАЛНИОТ СЕРТИФИКАТ“
(ВИДЕО) ТОЛКУ ОД ВЕРНИОТ ПАРТНЕР НА НАТО: ПРЕД МИНИСТЕРСТВОТО ЗА ОДБРАНА НА БУГАРИЈА СЕ ВЕАТ РУСКИ ЗНАМИЊА И ТРАНСПАРЕНТИ „НАТО ОДИ СИ ДОМА!“

(ВИДЕО) ТОЛКУ ОД ВЕРНИОТ ПАРТНЕР НА НАТО: ПРЕД МИНИСТЕРСТВОТО ЗА ОДБРАНА НА БУГАРИЈА СЕ ВЕАТ РУСКИ ЗНАМИЊА И ТРАНСПАРЕНТИ „НАТО ОДИ СИ ДОМА!“

Под паролата “НАТО оди си дома” денеска во Софија се одржува анти-НАТО протест. Демонстрантите протестираат против воената поддршка на Бугарија за Украина. Во близина на…

Види повеќе (ВИДЕО) ТОЛКУ ОД ВЕРНИОТ ПАРТНЕР НА НАТО: ПРЕД МИНИСТЕРСТВОТО ЗА ОДБРАНА НА БУГАРИЈА СЕ ВЕАТ РУСКИ ЗНАМИЊА И ТРАНСПАРЕНТИ „НАТО ОДИ СИ ДОМА!“
БУГАРИЈА СЕ РАЗДЕЛУВА ОД РУСКИОТ ГАС: НЕМА ДА ГО ПРОДОЛЖАТ ДОГОВОРОТ СО ГАСПРОМ - КОИ СЕ АЛТЕРНАТИВИТЕ?!

БУГАРИЈА СЕ РАЗДЕЛУВА ОД РУСКИОТ ГАС: НЕМА ДА ГО ПРОДОЛЖАТ ДОГОВОРОТ СО ГАСПРОМ – КОИ СЕ АЛТЕРНАТИВИТЕ?!

Бугарија нема да го обнови договорот за испораки на природен гас со рускиот енергетски гигант „Газпром“ поради војната во Украина и ќе ги разгледа алтернативните…

Види повеќе БУГАРИЈА СЕ РАЗДЕЛУВА ОД РУСКИОТ ГАС: НЕМА ДА ГО ПРОДОЛЖАТ ДОГОВОРОТ СО ГАСПРОМ – КОИ СЕ АЛТЕРНАТИВИТЕ?!
protesti bugarija

БУГАРИЈА: ДЕМОНСТРАЦИИ ПРОТИВ KOBИД ТИРАНИЈАТА – СЕ БАРА ОСТАВКА НА ВЛАДАТА

Стотици луѓе протестираа во Софија барајќи укинување на сите ограничувања воведени поради пaндемијата и оставка на владата поради нерешавањето на здрaвствената криза. Демонстрантите носеа бугарски…

Види повеќе БУГАРИЈА: ДЕМОНСТРАЦИИ ПРОТИВ KOBИД ТИРАНИЈАТА – СЕ БАРА ОСТАВКА НА ВЛАДАТА