ilon mask

НИКОГАШ ПОГОЛЕМА ПАНИКА ВО БРИСЕЛ! ЕВРОПРАТЕНИЦИТЕ ГО ПОВИКУВААТ ИЛОН МАСК НА СОСЛУШУВАЊЕ БИДЕЈЌИ СТРАВУВААТ ОД УКИНУВАЊЕ НА ЦЕНЗУРАТА

Европратениците на центристичката група Обнови ја Европа побараа мултимилијардерот Илон Маск да биде сослушан во Европскиот парламент за да дознаат повеќе за неговите намери како…

Види повеќе НИКОГАШ ПОГОЛЕМА ПАНИКА ВО БРИСЕЛ! ЕВРОПРАТЕНИЦИТЕ ГО ПОВИКУВААТ ИЛОН МАСК НА СОСЛУШУВАЊЕ БИДЕЈЌИ СТРАВУВААТ ОД УКИНУВАЊЕ НА ЦЕНЗУРАТА
twiter republikanci

РЕПУБЛИКАНЦИТЕ БАРААТ ОД ИЛОН МАСК ДА ГИ ПРИКАЖЕ ЦЕНЗУРИРАНИТЕ СНИМКИ ЗА СЕМЕЈНАТА КРИМИНАЛНА ПРИКАЗНА НА БАЈДЕН

Републикански конгресмен го повикува Илон Маск, новиот сопственик на Твитер, да ги предаде сите записи поврзани со социјалната мрежа за прикривање на приказната за лаптопот…

Види повеќе РЕПУБЛИКАНЦИТЕ БАРААТ ОД ИЛОН МАСК ДА ГИ ПРИКАЖЕ ЦЕНЗУРИРАНИТЕ СНИМКИ ЗА СЕМЕЈНАТА КРИМИНАЛНА ПРИКАЗНА НА БАЈДЕН
tuzba fbi

ТУЖБА ЗА FBI ПОРАДИ КРИЕЊЕ ПОДАТОЦИ ЗА ЦЕНЗУРА НА ФЕЈСБУК

ФБИ е тужен за задржување на комуникацијата на Фејсбук за приказната за лаптопот на Хантер Бајден. Во појавувањето на подкастот на Џо Роган во август,…

Види повеќе ТУЖБА ЗА FBI ПОРАДИ КРИЕЊЕ ПОДАТОЦИ ЗА ЦЕНЗУРА НА ФЕЈСБУК
cenzura teksas

ПРВА И ГОЛЕМА ПОБЕДА! ТЕКСАШКИТЕ ВЛАСТИ ЈА ПОБЕДИЈА ЦЕНЗУРАТА – МРЕЖИТЕ НЕМААТ ПРАВО ДА ГИ ЦЕНЗУРИРААТ КОРИСНИЦИТЕ НА ОВАА ДРЖАВА

Американскиот апелационен суд му го отвори патот на Тексас да започне со спроведување на историскиот закон против цензура, пресудувајќи дека Твитер, Фејсбук и другите гиганти…

Види повеќе ПРВА И ГОЛЕМА ПОБЕДА! ТЕКСАШКИТЕ ВЛАСТИ ЈА ПОБЕДИЈА ЦЕНЗУРАТА – МРЕЖИТЕ НЕМААТ ПРАВО ДА ГИ ЦЕНЗУРИРААТ КОРИСНИЦИТЕ НА ОВАА ДРЖАВА
youtube cenzura

ВО ПОСЛЕДНИОТ НАПАД НА ЦЕНЗУРА, YOUTUBE БРИШЕ НАД 120.000 ВИДЕА ПОРАДИ „ДЕЗИНФОРМАЦИИ“

Google го објави својот Извештај за транспарентност кој го покрива вториот квартал од 2022 година, кој открива дека 122.660 видеа се отстранети од YouTube во…

Види повеќе ВО ПОСЛЕДНИОТ НАПАД НА ЦЕНЗУРА, YOUTUBE БРИШЕ НАД 120.000 ВИДЕА ПОРАДИ „ДЕЗИНФОРМАЦИИ“
rumble

RUMBLE НА МАКЕДОНЕЦОТ ПАВЛОВСКИ ПОСТАВУВА НОВ РЕКОРД, АКТИВЕН РАСТ НА КОРИСНИЦИТЕ ОД 76% НА ГОДИШНО НИВО

Платформата за споделување видеа Rumble објави рекордни месечни активни корисници и рекорд по содржина поставена во вториот квартал од 2022 година, заедно со силна траекторија…

Види повеќе RUMBLE НА МАКЕДОНЕЦОТ ПАВЛОВСКИ ПОСТАВУВА НОВ РЕКОРД, АКТИВЕН РАСТ НА КОРИСНИЦИТЕ ОД 76% НА ГОДИШНО НИВО
svetski ekonomski forum cenzura

СВЕТСКИОТ ЕКОНОМСКИ ФОРУМ ПОВИКУВА НА СПОЈУВАЊЕ НА ВЕШТАЧКАТА ИНТЕЛИГЕНЦИЈА И ЛУЃЕТО ЗА ДА СЕ ЗАЈАКНЕ ЦЕНЗУРАТА

И покрај фактот што никој не праша, Светскиот економски форум сега се залага за спојување на системи на човечка и вештачка интелигенција за цензурирање на…

Види повеќе СВЕТСКИОТ ЕКОНОМСКИ ФОРУМ ПОВИКУВА НА СПОЈУВАЊЕ НА ВЕШТАЧКАТА ИНТЕЛИГЕНЦИЈА И ЛУЃЕТО ЗА ДА СЕ ЗАЈАКНЕ ЦЕНЗУРАТА