novak dzokovic

КРАЛОТ НА ТЕНИСОТ И СЛОБОДАТА ДОАЃА ВО БЕЛГРАД! ОРГАНИЗИРАН ДОЧЕК

Новак Ѓоковиќ, седумкратниот шампион на Вимблдон, но пред се некој кој ја задржа својата позиција и покрај уцените, забраните и депортацијата за време на кoрона…

Види повеќе КРАЛОТ НА ТЕНИСОТ И СЛОБОДАТА ДОАЃА ВО БЕЛГРАД! ОРГАНИЗИРАН ДОЧЕК
АУДИО ЧЕСТИТКА НА ЃОКОВИЌ ЗА МАКЕДОНИЈА!!!

АУДИО ЧЕСТИТКА НА ЃОКОВИЌ ЗА МАКЕДОНИЈА!!!

Со посредство на менаџерот Никола Томиќ, кој е добар пријател на тенискиот ас, да чуеме што има да каже Ноле за успехот на Македонија во…

Види повеќе АУДИО ЧЕСТИТКА НА ЃОКОВИЌ ЗА МАКЕДОНИЈА!!!
novak djokovic

КАКО СИСТЕМОТ ПОБЕДИ БЕЗ ДОКАЗИ И АРГУМЕНТИ!? ЃОКОВИЌ ДОБИ НАЛОГ ЗА ДЕПОРТИРАЊЕ

Новак Ѓоковиќ, најдобриот тенисер во светот, со одлука на тричлениот Судски совет на Сојузниот суд во Канбера, доби налог за депортација од Австралија, со што…

Види повеќе КАКО СИСТЕМОТ ПОБЕДИ БЕЗ ДОКАЗИ И АРГУМЕНТИ!? ЃОКОВИЌ ДОБИ НАЛОГ ЗА ДЕПОРТИРАЊЕ
djokovic australia open

ТАТКОТО НА ЃОКОВИЌ ОТКРИВА: НОВАК ВЕРОЈАТНО НЕМА ДА ИГРА НА АВСТРАЛИЈА ОПЕН ”НИЕ ГО ИЗМИСЛИВМЕ СВЕТОТ НА СЛОБОДАТА”

Срѓан Ѓоковиќ, таткото на најдобриот тенисер на планетата Новак Ѓоковиќ, зборувал за тоа дека неговиот син потенцијално ќе го пропушти Австралија Опен: ”Под овие уцени…

Види повеќе ТАТКОТО НА ЃОКОВИЌ ОТКРИВА: НОВАК ВЕРОЈАТНО НЕМА ДА ИГРА НА АВСТРАЛИЈА ОПЕН ”НИЕ ГО ИЗМИСЛИВМЕ СВЕТОТ НА СЛОБОДАТА”