djokovic

КРАЈ НА KOPОНА ТЕРОРОТ ВО АВСТРАЛИЈА – НА ЃОКОВИЌ МУ Е ДОЗВОЛЕНО ДА ИГРА НА ПРЕТСТОЈНИОТ ТУРНИР

Српскиот тенисер Новак Ѓоковиќ ќе игра на претстојниот Австралија опен, потврдија од земјата. Има добри вести за најдобриот тенисер на светот, а тоа е дека…

Види повеќе КРАЈ НА KOPОНА ТЕРОРОТ ВО АВСТРАЛИЈА – НА ЃОКОВИЌ МУ Е ДОЗВОЛЕНО ДА ИГРА НА ПРЕТСТОЈНИОТ ТУРНИР
НЕ Е НИ ЧУДНО ЗОШТО ЃОКОВИЌ ДОБИ ЗАБРАНА ЗА НАСТАП НА УС ОПЕН - ФАРМАКОМАФИЈА МЕЃУ ГЛАВНИТЕ СПОНЗОРИ

НЕ Е НИ ЧУДНО ЗОШТО ЃОКОВИЌ ДОБИ ЗАБРАНА ЗА НАСТАП НА УС ОПЕН – ФАРМАКОМАФИЈА МЕЃУ ГЛАВНИТЕ СПОНЗОРИ

Два месеци медиумите известуваат за настаните околу учеството на Новак Ѓоковиќ на УС ОПЕН оваа сезона, а јасно е дека Ноле не е мета само…

Види повеќе НЕ Е НИ ЧУДНО ЗОШТО ЃОКОВИЌ ДОБИ ЗАБРАНА ЗА НАСТАП НА УС ОПЕН – ФАРМАКОМАФИЈА МЕЃУ ГЛАВНИТЕ СПОНЗОРИ
novak dzokovic

КРАЛОТ НА ТЕНИСОТ И СЛОБОДАТА ДОАЃА ВО БЕЛГРАД! ОРГАНИЗИРАН ДОЧЕК

Новак Ѓоковиќ, седумкратниот шампион на Вимблдон, но пред се некој кој ја задржа својата позиција и покрај уцените, забраните и депортацијата за време на кoрона…

Види повеќе КРАЛОТ НА ТЕНИСОТ И СЛОБОДАТА ДОАЃА ВО БЕЛГРАД! ОРГАНИЗИРАН ДОЧЕК