ЕУ СЕ ПОДИСПЛАШИ - БОРЕЛ: „ЗБОРОТ ГЕНОЦИД БИ ГО УПОТРЕБИЛ ЗА ПОСТРАШНИ РАБОТИ...“

ЕУ СЕ ПОДИСПЛАШИ – БОРЕЛ: „ЗБОРОТ ГЕНОЦИД БИ ГО УПОТРЕБИЛ ЗА ПОСТРАШНИ РАБОТИ…“

Шефот на дипломатијата на ЕУ, Жозеп Борел ги коментираше настаните во украинскиот град Буча и рекол дека тој тоа не би го нарекол геноцид. „Зборот…

Види повеќе ЕУ СЕ ПОДИСПЛАШИ – БОРЕЛ: „ЗБОРОТ ГЕНОЦИД БИ ГО УПОТРЕБИЛ ЗА ПОСТРАШНИ РАБОТИ…“
МАКРОН СО ИЗЈАВА КОЈА ГИ ШОКИРАШЕ САД: „РУСИЈА Е ВО ЕВРОПА И ЕВРОПА ТРЕБА ДА ИМА СВОЈА, А НЕ НАДВОРЕШНА ОДБРАНА“

МАКРОН СО ИЗЈАВА КОЈА ГИ ШОКИРАШЕ САД: „РУСИЈА Е ВО ЕВРОПА И ЕВРОПА ТРЕБА ДА ИМА СВОЈА, А НЕ НАДВОРЕШНА ОДБРАНА“

„Треба да се направи се за ситуацијата да не излезе од контрола“, изјави францускиот претседател Емануел Макрон по повод квалификациите на американскиот претседател Џозеф Бајден…

Види повеќе МАКРОН СО ИЗЈАВА КОЈА ГИ ШОКИРАШЕ САД: „РУСИЈА Е ВО ЕВРОПА И ЕВРОПА ТРЕБА ДА ИМА СВОЈА, А НЕ НАДВОРЕШНА ОДБРАНА“
ЕВРОПА СЕ ПОТЧИНУВА НА АМЕРИКА - ЕУ И САД ПОТПИШАА ДОГОВОР: АМЕРИКА ЌЕ ЈА СНАБДУВА ЕВРОПА СО ГАС

ЕВРОПА СЕ ПОТЧИНУВА НА АМЕРИКА – ЕУ И САД ПОТПИШАА ДОГОВОР: АМЕРИКА ЌЕ ЈА СНАБДУВА ЕВРОПА СО ГАС

Американскиот претседател Џо Бајден и претседателката на ЕК Урсула фон дер Лајен најавија формирање на заедничка група за ставање крај на зависноста на Европа од…

Види повеќе ЕВРОПА СЕ ПОТЧИНУВА НА АМЕРИКА – ЕУ И САД ПОТПИШАА ДОГОВОР: АМЕРИКА ЌЕ ЈА СНАБДУВА ЕВРОПА СО ГАС