volodimir zelenski

ЗЕЛЕНСКИ ТВРДИ ДЕКА РУСИЈА ЌЕ НАПАДНЕ И ДРУГИ ЕВРОПСКИ ДРЖАВИ И ТОА ОВАА НЕДЕЛА

Украинскиот претседател Володимир Зеленски изјави дека очекува Русија да ги засили нападите врз Украина. Тој тоа го кажа чекајќи ја одлуката на Европската унија за…

Види повеќе ЗЕЛЕНСКИ ТВРДИ ДЕКА РУСИЈА ЌЕ НАПАДНЕ И ДРУГИ ЕВРОПСКИ ДРЖАВИ И ТОА ОВАА НЕДЕЛА
pogresno oruzje

УКРАИНА СЕ ЖАЛИ: ЕВРОПСКАТА УНИЈА ИСПОРАЧУВА ПОГРЕШНО ОРУЖЈЕ

Советникот на шефот на кабинетот на украинскиот претседател и член на украинската делегација на преговорите, Михаил Подољак изјави дека Европската унија и доставува погрешно оружје…

Види повеќе УКРАИНА СЕ ЖАЛИ: ЕВРОПСКАТА УНИЈА ИСПОРАЧУВА ПОГРЕШНО ОРУЖЈЕ