fejsbuk novosti

ФЕЈСБУК ГИ ОТСТРАНУВА ОПЦИИТЕ ЗА СПОДЕЛУВАЊЕ ВЕРСКИ И ПОЛИТИЧКИ ОПРЕДЕЛУВАЊА КАКО И СЕКСУАЛНАТА ОРИЕНТАЦИЈА

Фејсбук ќе ја отстрани опцијата корисниците да ги споделуваат своите верски и политички определби, како и нивната сексуална ориентација на нивниот профил, промена која ќе…

Види повеќе ФЕЈСБУК ГИ ОТСТРАНУВА ОПЦИИТЕ ЗА СПОДЕЛУВАЊЕ ВЕРСКИ И ПОЛИТИЧКИ ОПРЕДЕЛУВАЊА КАКО И СЕКСУАЛНАТА ОРИЕНТАЦИЈА
cenzura klimatski promeni

ФЕЈСБУК ЛАНСИРА НОВИ АЛАТКИ ЗА БОРБА ПРОТИВ „ДЕЗИНФОРМАЦИИТЕ“ ЗА КЛИМАТСКИТЕ ПРОМЕНИ

Алатките ќе промовираат „авторитативни информации за климата“ и „проверка на факти“ за „дезинформации за климата“. Најголемата светска социјална мрежа, Фејсбук, објави дека планира да го…

Види повеќе ФЕЈСБУК ЛАНСИРА НОВИ АЛАТКИ ЗА БОРБА ПРОТИВ „ДЕЗИНФОРМАЦИИТЕ“ ЗА КЛИМАТСКИТЕ ПРОМЕНИ
metavers analiza

МЕТАВЕРС ДРАСТИЧНО ГУБИ КОРИСНИЦИ – ПОКАЖУВААТ ПОДАТОЦИТЕ НА САМАТА КОМПАНИЈА МЕТА!

Метаверс драстично губи корисници, како што покажуваат анализите на самиот Facebook, односно Мета, а идејата на глобалистите пропаѓа. „Horizon Worlds“ Metaverse на Facebook, кој им…

Види повеќе МЕТАВЕРС ДРАСТИЧНО ГУБИ КОРИСНИЦИ – ПОКАЖУВААТ ПОДАТОЦИТЕ НА САМАТА КОМПАНИЈА МЕТА!
tuzba fbi

ТУЖБА ЗА FBI ПОРАДИ КРИЕЊЕ ПОДАТОЦИ ЗА ЦЕНЗУРА НА ФЕЈСБУК

ФБИ е тужен за задржување на комуникацијата на Фејсбук за приказната за лаптопот на Хантер Бајден. Во појавувањето на подкастот на Џо Роган во август,…

Види повеќе ТУЖБА ЗА FBI ПОРАДИ КРИЕЊЕ ПОДАТОЦИ ЗА ЦЕНЗУРА НА ФЕЈСБУК
facebook fbi

ОТКРИЕНО: FACEBOOK ЗАЕДНО СО FBI ШПИОНИРАЛЕ ЦЕЛНИ КОРИСНИЦИ НА СОЦИЈАЛНАТА МРЕЖА ЗА ЦУКЕРБЕРГ

Според свиркачите на Министерството за правда, Фејсбук ги шпионирал приватните пораки на Американците и ги пријавил на ФБИ доколку дале „антивладини“ изјави – вклучително и…

Види повеќе ОТКРИЕНО: FACEBOOK ЗАЕДНО СО FBI ШПИОНИРАЛЕ ЦЕЛНИ КОРИСНИЦИ НА СОЦИЈАЛНАТА МРЕЖА ЗА ЦУКЕРБЕРГ
cenzura teksas

ПРВА И ГОЛЕМА ПОБЕДА! ТЕКСАШКИТЕ ВЛАСТИ ЈА ПОБЕДИЈА ЦЕНЗУРАТА – МРЕЖИТЕ НЕМААТ ПРАВО ДА ГИ ЦЕНЗУРИРААТ КОРИСНИЦИТЕ НА ОВАА ДРЖАВА

Американскиот апелационен суд му го отвори патот на Тексас да започне со спроведување на историскиот закон против цензура, пресудувајќи дека Твитер, Фејсбук и другите гиганти…

Види повеќе ПРВА И ГОЛЕМА ПОБЕДА! ТЕКСАШКИТЕ ВЛАСТИ ЈА ПОБЕДИЈА ЦЕНЗУРАТА – МРЕЖИТЕ НЕМААТ ПРАВО ДА ГИ ЦЕНЗУРИРААТ КОРИСНИЦИТЕ НА ОВАА ДРЖАВА
sledenje na lokacija bez soglasnost

ИНСТАГРАМ И ФЕЈСБУК ГИ СЛЕДАТ НАВИКИТЕ НА КОРИСНИЦИТЕ БЕЗ НИВНА СОГЛАСНОСТ

Кога посетувате веб-локација што сте ја виделе на Facebook и Instagram, веројатно сте забележале дека не сте пренасочени на прелистувачот по ваш избор, туку на…

Види повеќе ИНСТАГРАМ И ФЕЈСБУК ГИ СЛЕДАТ НАВИКИТЕ НА КОРИСНИЦИТЕ БЕЗ НИВНА СОГЛАСНОСТ
fejsbuk instagram

ЛУДИЛО! ФЕЈСБУК И ИНСТАГРАМ ЌЕ ДОЗВОЛАТ ПОВИКУВАЊЕ НА CMPТ ЗА РУСИТЕ И ПУТИН

Мета платформата ќе им овозможи на корисниците на Фејсбук и Инстаграм во некои земји да повикуваат на насилство против Русите и руските војници во контекст…

Види повеќе ЛУДИЛО! ФЕЈСБУК И ИНСТАГРАМ ЌЕ ДОЗВОЛАТ ПОВИКУВАЊЕ НА CMPТ ЗА РУСИТЕ И ПУТИН